Zlatan İbrahimovic’e “Yılın En Düzgün Yabancı Sporcusu” Mükafatı Verildi

DeSouza

New member
Merkezi Roma’da bulunan Yabancı Basın Derneği üyelerince kısa müddet evvel yapılan oylamada, İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Milan’da mesleğini sürdüren 40 yaşındaki İbrahimovic, 2021 yılının “En Güzel Yabancı Sporcusu” olarak seçildi.

Milan’ın, ligin 34. haftasında Lazio ile yapacağı maç için kadrosuyla birlikte Roma’ya gelen İbrahimovic’e mükafatını, Yabancı Basın Derneği Spor Komitesi Sorumlusu Alba Kepi ile üyeler Dündar Keşaplı, Maarten van Aalderen, Elizabeth Missland ve Anadolu Ajansı Roma Muhabiri Barış Seçkin takdim etti.

Kırmızı-siyahlı grubun Roma’da kamp yaptığı Parco dei Principi Otel’de gerçekleşen ödül takdiminde Yabancı Basın Derneği Spor Komitesi Sorumlusu Kepi, İbrahimovic’in hamaseti, futbol oynama coşkusu, vazgeçmeyen mücadeleci yapısı, karizması, gençler için örnek bir futbolcu olması sebebiyle bu mükafata layık görüldüğünü belirtti.


“Bu ödül beni onurlandırdı”


Zlatan İbrahimovic, ödül ötürüsıyla Yabancı Basın Derneği’ne teşekkür ederken, “Çok keyifli oldum. Bu ödül beni onurlandırdı.” dedi.

İbrahimovic mükafatı aldıktan daha sonra Yabancı Basın Derneği Spor Komitesi üyeleriyle birlikte fotoğraf çektirdi ve bir süre sohbet etti.