Tereyağı ucuzluyor – ancak bir ürün daha pahalı hale geliyor

Emel

Global Mod
Global ModBazı indirimcilerde tereyağı fiyatları düştü. Ama Aldi yine süt fiyatlarını topluyor.


Enflasyon ve yüksek enerji fiyatları, özellikle tüketicilerin cüzdanlarında olmak üzere her yerde kendini hissettiriyor. Son aylarda birçok gıda önemli ölçüde daha pahalı hale geldi ve hatta bazı gıdalar lüks mallar haline geldi.


Bu nedenle, Aldi’deki bir gelişme müşterileri memnun etmelidir. Çünkü indirimci zaten Aralık ayı sonunda Milsani marka tereyağının fiyatını 30 kuruş indirmişti. 250 gramlık paketin fiyatı şimdi 1,99 Euro’dur. Rakip Lidl ve Netto da aynı şeyi yaptı ve “Lebensmittelzeitung” tarafından bildirildiği üzere tereyağı fiyatını düşürdü.


Aldi: indirimci süt fiyatlarını yükseltti


Tereyağı, son bir yılda özellikle yüksek fiyat artışı yaşayan gıdalardan biridir. Federal İstatistik Ofisi’ne göre fiyat bir önceki yıla göre (13 Aralık 2022 itibariyle) yüzde 42,3 arttı.


Tüm bunlara rağmen, Aldi müşterileri için bir de indirim var – çünkü indirimcide süt yeniden daha pahalı hale geliyor. “agrarheute.com” uzman portalı, bazı öncü göstergelerin süt fiyatlarının düştüğünü gösterdiği için bunun şaşırtıcı bir gelişme olduğunu bildirdi.


Fiyat artışının nedeni: mandıralar içme sütü fiyatlarını yükseltebildiler. Aldi, taze tam yağlı süt ve kendi markası Milsani’den UHT süt için tüketici fiyatını yüzde altı artırdı.