Tek seferde 100 şişeden kurtulun

Emel

Global Mod
Global Mod
XXL formatlı makineler şu anda depozito iadesinde devrim yaratıyor. Can sıkıcı kuyruklar ve yapışkan eller yakında geçmişte kalabilir.


Bunu herkes biliyor: Alışverişe başlamadan önce gerçekten boş olanlardan kurtulmak istiyorsunuz, ancak makinenin önündeki sıra hiç kısalmıyor. Şişe deposuna geldiğinizde depozitonun iadesi makine ile müzakere sürecine benzer. Makinenin boşları kabul etmesi için genellikle birkaç deneme ve mükemmel konum gerekir.


Beş kata kadar daha hızlı


Bu yakında yönetim kurulu genelinde değişebilir. “Tomra R1 High-Speed” şu anda Alman indirim bayilerini ve süpermarket şubelerini fethediyor ve mevduat getirisinde devrim yaratmayı vaat ediyor. Kulağa fütüristik gelen şey, aynı anda 100 adede kadar konteyner açabilen ve müşterilerin mevduatlarından beş kat daha hızlı kurtulmalarını sağlayan bir otomattır.


Büyük kapağı kapattıktan sonra makine saymaya ve tasnif etmeye başlar. Makine, üreticinin talimatlarına göre yanlışlıkla teslim edilen tortusuz şişeleri veya kutuları otomatik olarak ayırır. Bu sadece süreci hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda müşterileri şişelerle birlikte genellikle yapışkan olan çantaya ulaşma zahmetinden de kurtarır. Süpermarket çalışanları da yeni para yatırma sisteminden faydalanmalıdır. Bu, makinenin temizlenmesini kolaylaştırmalıdır.


Süpermarketler test sürüşüne başlıyor


İndirim zinciri Aldi, geçen yıl Eylül ayından bu yana müşterilerine yeni makinenin kullanımını sunuyor. Bir basın açıklamasında şirket, Temmuz 2023’e kadar pilot aşamanın bir parçası olarak Kuzey Ren-Vestfalya’daki Hattingen’de bir makinenin kurulacağını duyurdu. Aldi, Twitter’da iki şube daha duyurdu. Test süresinin bitiminden sonra sonuçları değerlendirmek istiyorsunuz.

Küçük ve büyük: Geleneksel otomat makineleriyle karşılaştırıldığında, yeni Tomra R1 aynı anda 100 şişeye kadar tutar.
Küçük ve büyük: Geleneksel otomat makineleriyle karşılaştırıldığında, yeni Tomra R1 aynı anda 100 şişeye kadar tutar.

Küçük ve büyük: Geleneksel otomat makineleriyle karşılaştırıldığında, yeni Tomra R1 aynı anda 100 şişeye kadar tutar. (Kaynak: ALDI Kuzey)

Süpermarket zinciri Kaufland da Temmuz 2022’den beri orada. İlk makine Wiesbaden’deki bir şubede test edildi. Şirket, dönüşümün müşterilerin boşları iade etmesini kolaylaştıracağını ve böylece plastiğin azaltılmasına yardımcı olacağını söyledi.


Sistem tanıtıldığında Kaufland Almanya’da depozito iade sisteminden sorumlu olan Florian Hermanski, “Özellikle daha fazla miktarda boşu olan müşteriler için, boşların iadesini önemli ölçüde hızlandıran ve basitleştiren yeni makine ideal bir eklentidir” dedi. . Şimdiye kadar müşteriler ve çalışanlar yeni makinelerden çok memnun kaldılar.


Rewe, Edeka ve Netto’nun münferit şubeleri de işin içindedir. Üreticinin web sitesinde müşteriler en yakın XXL makinesinin nerede olduğunu görebilir.