Sevgililer Günü Hediyeleri: Orijinal ipuçları ve fikirler

Emel

Global Mod
Global ModBir buket çiçek ya da bir kutu çikolata güzel bir hediyedir ancak aslında orijinal değildirler. Bu hediyeler gerçekten şaşırtıyor.


Ev yapımı bir hediye özellikle kişiseldir. Hatta bazı orijinal Sevgililer Günü hediyelerinin yapımı çok kolaydır ve bu nedenle el işi yapmayı sevmeyen sevgililer için de bir hediyedir. Örneğin, bir fotoğraf albümü veya paylaşılan deneyimlerin fotoğraflarının yer aldığı çerçeveli bir kolaj.


Ev yapımı hediyeler: resimler veya kelimeler


Fotoğraf albümlerini bilgisayarda kendiniz kolayca tasarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için fotoğraf kitabını sipariş etmek istediğiniz sağlayıcının yazılımını kullanmanız yeterlidir. Şimdilik, örneğin birlikte geçirdiğiniz son tatile veya güzel bir geziye ait fotoğrafları kullanabilirsiniz. Belki ikinizi birbirine bağlayan ya da ilişkinizde önemli yeri olan özel bir yer vardır. Daha sonra bunu fotografik olarak da yakalayabilirsiniz.


Fotoğraflardan oluşan bir kolaj, ortak etkinliklerden hediyelik eşyalarla renklendirilebilir; örneğin, kırsal kesime yapılan bir geziden alınan kuru otlar veya çiçekler, bir konserden biletler veya ortak sevilen bir restoranın menülerinden parçalar.


Veya partnerinizle ilgili beğendiğiniz şeyleri yazın. Ona bir mektup yazın veya bir kağıt parçasına, belki de kaligrafi kullanarak iltifatlar yazın. Daha sonra her ikisini de çerçeveleyebilirsiniz. Sevdiklerinize yaptığınız iltifatları fal kurabiyelerinin içinde de saklayabilirsiniz. Bunun tarifini burada bulabilirsiniz.


Sonsuz aşk için aşk kilitleri


Her iki partnerin isimleri aşk kilitlerine kazınmıştır. Kilitler çok çeşitli renk ve şekillerde mevcuttur; örneğin kalp şeklinde. En iyisi gravürü bir çilingire yaptırdıktan sonra kilidi gönül hanımınıza veya sevdiğinize hediye etmek.


Daha sonra partnerinizle birlikte kilidi halka açık bir yere takabilirsiniz – ancak herhangi bir sorun yaşanmaması için bunun için belirlenmiş bir yer arayın.


Almanya'da bu geleneğin en meşhur yeri Köln'deki Hohenzollern Köprüsü'dür. Burada 50.000'den fazla çiftin aşklarını sembolik olarak bir aşk kilidiyle mühürlediği söyleniyor. Çiftin, kilidi taktıktan sonra anahtarı omuzlarının üzerinden nehre atması gelenekseldir. Kilit bir daha asla açılmamalıdır.


Küçük bir ara


Partneriniz sık sık stresli mi oluyor, işte ya da çocuk yetiştirmede yapacak çok işi mi var? Daha sonra ona kendi dört duvarı arasında küçük bir sağlıklı yaşam molası verin. Belki ev yapımı banyo bombalarıyla bile rahatlatıcı bir banyo hazırlayın. Sevdiğiniz kişiye masaj yapın. Ayrıca yüz maskeleri hazırlayabilir veya sağlıklı ve lezzetli bir smoothie oluşturabilirsiniz.


Aşk mideden geçer


Partnerinizin en sevdiği yemeklerin yer aldığı bir Sevgililer Günü menüsü, diğer kişinin sadece ne yemeyi sevdiğini bilmediğinizi gösterir. Ama aynı zamanda onu özenle hazırlamak için zaman ayırmaya da hazırsınız. İdeal olarak menünüz başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşur. Hatta belki akşam menüyle partnerinize sürpriz bile yapabilirsiniz.


İpucumuz
Özellikle tatlı, romantik yanınızı göstermek için pek çok fırsat sunar; örneğin ev yapımı çikolatalar veya kalp şeklinde kurabiyeler. Daha da kitsch'i seviyorsanız masa dekorasyonunu da duruma uygun hale getirebilirsiniz. Örneğin, masanın üzerine gül yaprakları veya küçük dağınık kalpler yayabilir, çiçek süslemeleriyle vurgular oluşturabilir ve özellikle romantik bir ışık için elbette mumları kullanabilirsiniz. Duygusal aşk şarkıları da özel bir atmosfer yaratır.