Paskalya tatili için kiralık arabalar: Burada daha pahalılar

Emel

Global Mod
Global ModGeçen yılki rekor fiyatların ardından Paskalya tatilinde kiralık arabalar yine biraz daha ucuzlayacak. Ancak popüler bir ülkede maliyetler keskin bir şekilde artar.


Avrupa’daki birçok popüler destinasyon için Paskalya’da araç kiralama fiyatları bir yıl öncesine göre daha düşük. Bu, “Check24” ve “billiger-mietwagen.de” portallarından alınan veri değerlendirmeleri ile gösterilir. Bununla birlikte, 2019’un önemli ölçüde daha ucuz olan Corona öncesi seviyesinden hala çok uzaktalar: bazı arabalar şu anda iki kattan daha pahalı. Ve fiyatlar her yerde düşmedi.


“Check24” burada Paskalya 2022’den Paskalya 2023’e kadar olan en önemli fiyat düşüşlerini gösteriyor:

  • İyi bir yüzde 45 ile Hırvatistan
  • Yaklaşık yüzde 20 ile Yunanistan
  • Yaklaşık yüzde 19 ile İspanya
  • Norveç (yüzde 10)
  • Kıbrıs (yüzde 9)
  • İtalya (yüzde 7)
Bu, özellikle Avustralya veya Fas gibi daha seyrek rezervasyon yapılan destinasyonlarda bazen önemli fiyat artışlarıyla dengelenir. Ancak, yüzde 24 gibi iyi bir artış gösterdiği Portekiz’de de.


Tüm rezervasyonlarda, bir önceki yıla göre yüzde 3’lük iyi bir düşüş oldu.


“billiger-mietwagen.de” de yüzde 42 ile Hırvatistan’daki en güçlü fiyat düşüşlerini görüyor. Platformda arkadan takip edin

  • İspanya yüzde 30 düşüşle
  • İtalya (yüzde 29)
  • Fransa (yüzde 26)
  • Avusturya (yüzde 22)
Platform aynı zamanda Avustralya (artı yüzde 24) veya yüzde 22 fiyat artışıyla Güney Afrika gibi daha seyrek destinasyonlarda da önemli artışlar belirliyor. “Check24″ün aksine, Portekiz yüzde 9’luk bir fiyat düşüşü kaydetti.

Neden farklılıklar?


Verilerdeki sapmalar, biraz farklı anket dönemlerinin yanı sıra iki platformdaki müşterilerin farklı rezervasyon davranışlarından kaynaklanıyor olabilir.


Pandemide filolar büyük ölçüde azaldı


Kiralık araç fiyatları, Corona ve araç üreticilerinin teslimat sorunları sonucunda önemli ölçüde artmıştı. Pazar, pandeminin başlarında çöktükten sonra, birçok sağlayıcı filolarını ciddi şekilde küçülttü. Ancak seyahat hareketliliği ve dolayısıyla talep yeniden canlanınca araç üreticilerinin kiralama şirketlerinin teslimat taleplerini karşılayamaması araçları çok daha pahalı hale getirdi.


“Check24” kiralık araba yöneticisi Andreas Schiffelholz, bu yıl artık önemli ölçüde daha fazla kiralık araba olduğunu söyledi. Ancak, özellikle küçük araçlar için arz hala düşük. “billiger-mietwagen.de” ayrıca kiralık araçlar için teslimat durumunun yavaş yavaş düzeldiğini, ancak popüler kompakt ve küçük otomobiller için hala darboğazların olduğunu söylüyor. Her ikisi de erken rezervasyon tavsiye ediyor.