Pancar pişirme: kış sebzesi nasıl hazırlanır

Emel

Global Mod
Global ModPancar pişirmek ister misiniz? O zaman nitrit yükünün düşük olduğu belirli yumruları satın almalısınız.


Pancar: ürün bilgisi


Pancar tüm yıl boyunca mevcuttur – önceden pişirilmiş, soyulmuş ve vakumlu veya çiğ. Pancar pişirmek istiyorsanız, taze hasat edilmiş organik yumrular satın almak en iyisidir. Bunlar genellikle Eylül’den Mart’a kadar mevcuttur.


Ekilebilir toprağın aşırı gübrelenmesi nedeniyle kış sebzelerinde biriken nitratlar, pişirildiğinde zararlı nitrit ve nitrozaminlere dönüştürülebilir. organik olaraksebzeler nitrit yükü genellikle daha düşüktür.


Ayrıca pancarları sadece bütün olarak pişirmelisiniz. Kabuğun ve sapın zarar görmemesi gerekir ki yumru kanamasın ve değerli bileşenler kaybolmasın. Taze yumrular sıkı ve pürüzsüz bir kabuğa sahiptir.


Bilgi: Böbrek taşı probleminiz varsa pancar yerken dikkatli olmalısınız. Kış sebzelerinde bulunan oksalik asit böbreklerde taş oluşumunu destekleyebilir.


Pancar pişirme: İşte böyle

  1. Su ile büyük bir tencereye koyun. Su ısınırken kışlık sebzeleri hazırlayın.
  2. Yaprakları tabanın yaklaşık üç inç yukarısında çevirerek yaprakları çıkarın. Uzun kökü yumru üzerinde bırakın.
  3. Daha sonra pancarları akan su altında yıkayın ve kaynayan suya atın. Pancar bitene kadar yaklaşık 50 ila 60 dakika pişmelidir. İlkbaharda folyo altında yetiştirilen kış sebzeleri için pişirme süresi 30 dakikaya düşürülür.
  4. Kış sebzelerini lavaboya boşaltın ve üzerlerinden soğuk su akıtın. Pancar biraz soğuduğunda, kabuğunu ellerinizle kolayca soyabilirsiniz.
Artık pancarları istediğiniz gibi dilimler veya küpler halinde kesebilirsiniz.