Okay Yokuşlu’dan Barcelona açıklaması: “3 puan almak istiyoruz”

DeSouza

New member
İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) grubu Celta Vigo’da forma giyen ulusal futbolcu Okay Yokuşlu, 6 Kasım Cumartesi günü alanlarında ağırlayacakları Barcelona’yı yenebilecek güçte olduklarını söylemiş oldu.

“Barcelona dünyanın da en uygun ekiplerinden bir tanesi”

Okay, LaLiga’ya verdiği röportajda, Barcelona’nın bu yılki durumuna karşın epey güzel bir grup olduğunun altını çizerek, “Bu dönem istedikleri yerde olmasalar da Barcelona her vakit kaliteli bir takım, dünyanın da en âlâ gruplarından bir tanesi. Lakin biz de bu maça düzgün hazırlanacağız, zira seyircimizin önünde konutumuzda oynayacağız. Gayemiz üç puanı kazanmak ve bunu da yapabilecek güce sahibiz. İstedikleri yerde değiller lakin isim isim baktığınız vakit epey kaliteli isimlere sahipler. Biz de konutumuzda oynayacağız, içeride düzgün bir oyunumuz var, taraftarımızın da dayanağıyla maçı kazanmaya çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

“Takıma yardımcı olmaya çalışıyorum”

Okay Yokuşlu, son 5 haftada 1 galibiyet aldıklarının hatırlatılması üzerine ise “Takımımız güzel, lige düzgün başladığımızı düşünüyorum. Son haftalarda puanlar gelmese de maçlarda yeterli gayret ediyoruz ve kadro olarak âlâ bir oyun ortaya koyuyoruz. Ben de gruba yardım etmeye çalışıyorum. Umarım bu oyunu devam ettirip, puanları da toplamaya başlarız.” biçiminde konuştu.

“LaLiga’da olmaktan hayli mutluyum”

Celta Vigo’da epeyce yeterli bir ortam olduğunu aktaran Okay, “Kulüp kendine mahsus bir kulüp, kentin benimsediği bir kulüp. Buradaki beşerler kulübe bağlı ve kulübü destekliyor. Burası bir aile kulübü üzere.” değerlendirmesinde bulundu.

“Birfazlaca deneyim edindim”

Son olarak LaLiga’da epey memnun olduğunu aktaran ulusal futbolcu, “LaLiga dünyanın en güzel ve kaliteli liglerinden bir tanesi. Bunu oynanan her maçta nazaranbiliyorsunuz. LaLiga’da olmaktan fazlaca memnunum. Birfazlaca deneyim edindim. Bu dönem dördüncü dönemim. Çok kaliteli bir lig.” sözlerini kullandı.