Önemli ICE rotası sekiz aydır kapalı

Emel

Global Mod
Global ModDemiryolu müşterilerine kötü haber: Kassel ile Fulda arasındaki güzergah yenileniyor. Gezginler çok daha fazla zaman planlamak zorunda kalacak.


Kassel ile Fulda arasındaki demiryolu hattı inşaat çalışmaları nedeniyle sekiz aydan fazla bir süre kapalı kalacak. Deutsche Bahn, Hannover-Würzburg yüksek hızlı hattının bölümündeki çalışmaların 1 Nisan’da başlayıp 9 Aralık’ta sona ereceğini duyurdu. Tren yolcuları bu süre zarfında engelli olmayı beklemelidir.


60 dakikaya kadar daha fazla seyahat süresi


Edinilen bilgiye göre, uzun mesafe trenleri bu arada alternatif güzergahları kullanıyor. Demiryolu, hatta bağlı olarak, yolcuların trenle varış yerlerine ulaşmalarının 60 dakikaya kadar daha uzun sürdüğünü söyledi.


İnşaat çalışmaları sırasında Kassel, Melsungen, Bad Hersfeld, Treysa ve Bad Wildungen arasında yerel ulaşım için tarife değişiklikleri olacaktır. Zaman zaman sabah veya akşam tren seferleri iptal ediliyor veya hareket saatleri veya peronlar değişiyordu.


Deutsche Bahn, Kassel-Fulda arasındaki kesimde yapacağı çalışma ile 2019’da başlayan Hannover-Würzburg hızlı tren hattının yenilemesini 2023’ün sonunda bitirecek. Şirkete göre 163 için 250 milyon euro civarında yatırım yapıyor. kilometrelik yeni pist, 70 puan, 196.000 travers ve teknoloji. Ayrıca güzergah boyunca 150.000 ton balast değiştirilecektir.