Mallorca’da kışın başlangıcı: kuzeyde yollar kapanıyor

Emel

Global Mod
Global Mod
Mallorca Ticker


Mallorca’da kışın başlaması nedeniyle yollar kapandı

İtibaren t-çevrimiçi, dpa, SMS, cch, AKu, lk, dahil, ktz, jb, Dom, Hey

02/27/2023 – 14:06 tarihinde güncellendiOkuma süresi: 28 dakika

Tramuntana'da kar yağışı: Meteorologlara göre kışın başlangıcı Palma de Mallorca'ya da ulaşabilir.


Tramuntana’da kar yağışı: Meteorologlara göre kışın sürpriz başlangıcı Palma de Mallorca’ya da ulaşabilir. (Kaynak: IMAGO/Eibner)

Facebook logosu

Twitter logosu

Pinterest logosu

WhatsApp logosu


Kış Mallorca’ya geri döndü. Bazen adaya o kadar yoğun kar yağıyordu ki yollar kapanmak zorunda kalıyordu. Hangi bölgenin özellikle kötü etkilendiğini okuyun.

Bir bakışta en önemli şeyler

++ Mallorca’da kışın başlangıcı – Tramuntana’da kırmızı uyarı seviyesi (27.2.2023) ++


Kış şaşırtıcı bir şekilde Mallorca’ya bastı. Ada genelinde, İspanyol hava durumu servisi Aemet, şiddetli rüzgar ve yağış nedeniyle turuncu bir uyarı yayınladı. Kuzeydeki Sierra de Tramuntana için kırmızı uyarı seviyesi öğlen 12’den itibaren geçerlidir. Dün gece burada çok kar yağdı, bu nedenle Pollença ile Mirador de Ses Barques arasındaki Ma-10 yolları ve Caimari ile Lluc arasındaki Ma-2130 kapandı.


Kar hattı 200 metreye kadar düştü. Hava durumu servisi ayrıca deniz kenarında yer alan Palma de Mallorca için Pazartesi öğleden sonra kar bekleniyor. Ayrıca 400 metre ve üzeri mesafelerde 40 santimetreye kadar taze kar beklenebilir.


Alçak basınç alanı şu anda kış sıcaklıklarına neden oluyor. Aemet hava servisine atıfta bulunan “Mallorca Zeitung”a göre, turuncu uyarı seviyesi Salı günü tüm ada için de geçerli. Buna göre gök gürültülü sağanak ve yağış bekleniyor. Salı günü sadece kuzeyde Pollença yakınlarında 13 derece olabilir.


++ Kiralık araç dolandırıcılığı uyarısı (25.2.2023) ++


“Mallorca Zeitung”a göre Mallorca’da kiralık araba sayısının bu yıl 100.000’e çıkması bekleniyor. Ada boyunca 75.000 ila 80.000 aracın konuşlandırıldığı söyleniyor. Bu, sayının bir önceki yılın değerlerinin üzerinde olduğu, ancak yine de Corona öncesi 2019 yılı değerlerinin altında olduğu anlamına gelir.


Bu arada, kiralık araba şirketleri tatilcileri dolandırıcılara karşı uyarıyor. Müşterileri ucuz tekliflerle cezbeden sağlayıcılar vardır, ancak sonunda birçok gizli maliyet eklenir ve bu da kiralık arabayı aniden pahalı hale getirir. Tüketici danışma merkezi Paskalya’dan itibaren kontrolleri sıkılaştırmak istiyor ve tatilcilerden gözlerini açık tutmalarını ve dolandırıcılık vakalarını bildirmelerini istiyor.


++ “İçki yasağı” “Bierstrasse”ye uzatıldı (22.2.2023) ++


Ballermann’daki “Bierstraße”de artık aşırı içki içmek yok: Palma de Mallorca şehir yönetimi, tatil sezonu başlamadan önce bölgeleri belirli içki ve davranış kuralları için yeniden tanımladı. Sonuç: Alman tatilciler tarafından “Bierstraße” olarak bilinen Carrer Miquel Pellisa, içki yasağı bölgeleri listesine dahil edildi. Bu “Mallorca Magazin” tarafından bildirildi.


Somut olarak bu şu anlama gelir: Sokakta içkili partiler burada yasaklanmıştır, artık geceleri alkol servisi yapılamaz ve polis daha kolay ceza verebilir. Ve bazen çok yüksek olabiliyorlar – cezalar 100 ila 3.000 Euro arasında değişiyor.


Yeni düzenlemeyle, Palma şehir yönetimi, sahil gezinti yerlerinde genellikle aşırı derecede sarhoş olan tatilcilerin yanı sıra kavgalara ve diğer aşırılıklara (yine cinsel içerikli) bir son vermek istiyor.


++ Havalimanında yeni tarayıcılar için son tarih (21.2.2023) ++


Palma havaalanında yolcular için sıvı sorununa artık son: Torbanın içeriğinin katmanlar halinde taranmasını sağlayan yeni bagaj tarayıcılarının ilk nesli, Madrid-Barajas ve Barselona-El Prat ana kara havalimanlarına kurulacak bu yıl boyunca oldu. “Mallorca Magazin”, Palma de Mallorca havaalanında 2024 olacağını bildirdi. Havalimanı işletmecisi Aena, öncelikle cihazların alımı için bir kamu ihalesi yapmak istiyor.


Yeni tarayıcıların avantajı: Bir bagajın yüzlerce fotoğrafını yavaşlamadan çekebilir ve üç boyutlu görüntüleri kontrol ekranında güvenlik görevlilerine gösterebilirsiniz. Patlayıcıları ve patlayıcı sıvıları kontrol etmek için de kullanılabilirler. Bu nedenle artık bagajınızdan sıvı ve elektronik cihaz çıkarmanıza gerek kalmayacak.


Palma Havalimanı’nda başka yenilikler de olacak. Derginin bildirdiğine göre gelecekte, otomatik kayışlar şüpheli el bagajını şüpheli olmayandan otomatik olarak ayıracak. Eskiden çalışanların elle ileri geri taşıdıkları plastik bidonlar artık otomatik olarak kontrol noktalarının başına dönmelidir.


++ Süper zenginler için kulüp yakında kurulacak (10.2.2023 ++)


İnanması zor ama gerçekten zengin Mallorcalılar birbirlerini bulmakta zorlanıyorlar. Süper zenginler kulübü Skyland Wealth’in başkanı David A. Pieper, “Mallorca Zeitung”a şunları söyledi: