Lidl daha az et sunmak istiyor: “alternatifsiz” aralığı değiştirin

Emel

Global Mod
Global ModLidl ürün yelpazesini alt üst ediyor: gelecekte hayvansal kaynaklı ürünlerin oranı azaltılacak. Tüketiciler şimdi ne gibi değişiklikler bekliyor?


Süpermarketlerin ve indirimcilerin raflarında giderek daha fazla vejetaryen ve vegan ürün görebilirsiniz. Et veya diğer hayvansal ürünler içermeyen gıda çeşitleri artık çok geniş – süt alternatiflerinden et ikamelerine ve hijyen ürünlerine.


İndirimci Lidl şimdi teklifini değiştirmek istiyor ve ürün yelpazesindeki hayvansal protein oranını azaltacağını duyuruyor. Bu “Lebensmittelzeitung” tarafından bildirildi. Alman pazarının baş alıcısı Christoph Graf’a göre bu adım “alternatifsiz”. Berlin’deki “Yeşil Hafta” ticaret fuarında “Çünkü ikinci bir gezegen yok” dedi.


Lidl: çeşit değişikliği “alternatif değil”


“Gezegensel sınırlarımız” hesaba katılarak, dünyanın kaynakları on milyar insana yetecek şekilde beslenmelidir. Bu nedenle, et içeriği ve dolayısıyla hayvansal kaynaklı ürün yelpazesi önemli ölçüde azaltılmalıdır.


Bu, Lidl için bir rekabet avantajına bile dönüşebilir, diyor Graf: “Bu konuyu ele alırsak genç neslin mutlu olacağını düşünüyorum.” Satışlarda hemen bir artış beklenmese de, müşteriler değişen aralığı “farklılaştıran bir özellik” olarak algılayabilir.


“Avrupa ve dünya ülke olarak bize bakıyor”


İndirimcinin aralığındaki bitkisel proteinlerin oranı artık “sürekli olarak artırılacak”. Graf’a göre Lidl, yeni stratejiyi tüketicilere ulaştırmak için özel temalı haftalar planlıyor. Bununla birlikte, diyetlerini müşterilere dikte etmek istemiyorlar, aksine onları motive ediyorlar.


Graf’a göre, indirimci aynı zamanda daha fazla bitki bazlı ve daha az hayvansal ürünlere geçiş yaparak rekabeti motive etmek istiyor: “Hedefimiz sadece Lidl’in müşterilere olumlu görünmesini sağlamak değil, bir şeyleri değiştirmek istiyoruz. Diğerleri buna atlarsa tren, bu kadar kolay. Bazen yalnızken, bu karmaşıktır.” Satın alma, tüm Alman ticaretini bir şeyler yapma yükümlülüğü olarak görüyor. Graf: “Çünkü Avrupa ve dünya bize ülke olarak bakıyor.”