LaLiga, İspanya Futbol Federasyonu’na açtığı davayı kazandı!

DeSouza

New member
İspanya’da 1. ve 2. futbol liglerinde gayret eden kulüplerin bağlı olduğu LaLiga kurumu, maçların pazartesi ve cuma günleri oynanmasına yasak getiren İspanya Futbol Federasyonuna (RFEF) karşı açtığı davayı kazandığını ve yaklaşık 25 milyon avro tazminat isteneceğini duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada, Madrid Vilayet Mahkemesinin, RFEF’i haksız rekabet oluşturmakla suçladığı ve pazartesi ile cuma günlerine getirilen maç yasağının kaldırılması kararını verdiği açıklandı.

25 milyon Euro tazminat

Mahkemenin kesin sonucunın açıklanmasının akabinde RFEF’ten yaklaşık 25 milyon avro tazminat talep edeceğini bildiren LaLiga, 1. ve 2. liglerdeki maçların tarih ve saatini belirleme ytesirinin kendisinde olduğunu vurguladı.

İspanyol futbolunda son iki dönemdir maçların oynanmasının yalnızca cumartesi ve pazar günleri ile sonlu tutulması, RFEF ve LaLiga kurumlarını sık sık karşı karşıya getirdi.

Cuma ve Pazartesi maçlarının oynanması engellenmişti

Taraflar içinde şimdiye kadar yürütülen ekonomik müzakerelerde rastgele bir sonuç alınmazken, LaLiga, RFEF ile mevcut olan muahededen daha fazla ödeme yapmayacağını belirtmişti. RFEF ise geçmişte ticaret mahkemesinin sonucuyla maçların cuma ve pazartesi günlerinde oynanmasını engellemişti.
 
Üst