Kült içecek markasına yeni tasarım ve logo

Emel

Global Mod
Global ModAlmanya'nın en başarılı kült içecek markalarından biri yeni bir tasarıma kavuşuyor. Fritz-Kola sadece etiketi değil logoyu da değiştirdi.


Kola, gelmiş geçmiş en popüler içeceklerden biridir. İstatistik platformu Statista tarafından yapılan bir analiz, Almanların 2022 yılında yaklaşık 33,5 litre kola veya karışık kolalı içecek tükettiğini gösteriyor. Bu durum, kahverengi limonatayı diğer tüm alkolsüz içeceklerin önünde ilk sıraya koyuyor.


Her ne kadar Amerikan şirketleri Coca-Cola ve PepsiCo hâlâ ön planda olsa da, Almanya'dan da pek çok ikna edici ürün var; örneğin Fritz-Kola. Yüksek kafein içeriğine sahip kola (100 mililitrede 25 miligram – Coca-Cola'da yalnızca on miligram var) 20 yılı aşkın süredir piyasada.


Hamburg markasının pazarlamasının büyük bir kısmını şişelerin minimalist tasarımı oluşturuyor. Mucitlerin iki başının yer aldığı logo artık en az içeceğin kendisi kadar ikonik. Ancak şimdi, çeşitli limonataları da içeren Fritz içecek serisi yeni bir görünüme kavuşuyor.


Fritz içecekleri yeni bir logoya kavuştu


Pek çok Fritz hayranının her şeyden önce fark edeceği şey: logo değişti. Eski amblem, kurucu Mirco Wolf Wiegert'i ve artık ayrılan iş ortağı Lorenz Hampel'i gösteriyor. Herhangi bir telif hakkı sorununu önlemek için iki kurucunun bir fotoğrafını kullandılar.


Lorenz Hampel 2017'de ayrıldı. Ortak genel müdür Florian Weins, Mirco Weigert'in yanındaki yerini aldı ve artık içecek markasının logosunda da ölümsüzleştirilecek.


Yeni logonun yanı sıra etiketlerin genel tasarımı da biraz ayarlandı. Yazı tipi biraz büyütüldü ve arka kısım yeniden tasarlandı. Gazoz çeşitlerinin görünümü genel olarak daha renkli hale geldi. Yeniden tasarlanan içeceklerin mart ortasından sonuna kadar satışa sunulması bekleniyor.