İndirimciler tereyağı fiyatlarını 40 sent düşürdü – sadece 1,59 avro

Emel

Global Mod
Global Mod
Şubat ayı tereyağı sevenler için güzel bir haberle başlıyor: Aldi ve diğer süpermarketler sütlü ürünün fiyatını önemli ölçüde düşürüyor.


Almanya’daki tüketiciler 250 gramlık bir paket tereyağı için çok az ödeme yapmayalı uzun zaman oldu. Aldi yeni ayın başında tereyağı fiyatını 40 kuruş indirecek, diğer süpermarketler de bunu takip edecek. Almanya çapında bir fiyat düşüşünün başlangıcı mı?

Çeyrek pound Aldi Milsani marka tereyağı
Çeyrek pound Aldi Milsani marka tereyağı

Aldi’den Tereyağı: İndirimci, indirim savaşını yeni bir düşük fiyatla başlatır. (Kaynak: ALDI Kuzey)

“Lebensmittelzeitung”, fiyat indiriminin nedeninin, diğer şeylerin yanı sıra, çiğ süt için daha düşük satın alma fiyatı olduğundan şüpheleniyor. Benzer şekilde düşük bir tereyağı fiyatı en son bir yıl önce görüldü (1,65 Euro).


Ve tereyağı fiyatının düşmesine izin veren sadece Aldi değil. Norma ve Kaufland ayrıca kendi markalarından tereyağı parçaları için yalnızca 1,59 Euro talep ediyor. Ayrıca Almanya’nın en büyük gıda perakendecisi Edeka, “İyi ve Ucuz” tereyağının fiyatını aynı miktarda indireceğini duyurdu.


Özel teklif yok


Tereyağının fiyatıyla ilgili harika olan şey? Bu sadece özel bir teklif değil, yeni normal fiyat. Aldi, “ikinci bir duyuruya kadar” geçerli olduğunu söylüyor. Kural olarak, tereyağlı sözleşmelerin dört ila sekiz haftalık bir süresi vardır.


Aldi müşterileri, geçen Mayıs ayında bir parça Aldi tereyağının 2,29 avroya mal olmasıyla en çok parayı harcamak zorunda kaldı. Yıl boyunca küçük düzeltmelerin ardından Aldi, Noel’den kısa bir süre önce ilk kez fiyatı 2 avronun altına düşürdü.


Tereyağı köşe fiyatıdır


Sektör gözlemcilerine göre, ticaretin geri kalanının yaklaşık yüzde 20’lik fiyat düşüşünü takip etmesi sadece bir zaman meselesi olmalı. Bunun nedeni, tereyağının müşterilerin bir perakendecinin fiyatını algılarken kendilerini yönlendirmek için kullandıkları temel bir fiyat kalemi olarak görülmesidir.


Lebensmittelzeitung ve Bild.de ilk önce tereyağı fiyatlarındaki düşüşü haber yapmıştı.