Gasperini’den Malinovskyi ve Miranchuk Hakkında Açıklama

DeSouza

New member
Rusya ile Ukrayna içinde yaşanan savaş devam ederken, Atalanta’nın Ukraynalı orta saha oyuncu Ruslan Malinovskyi, perşembe günü Avrupa Ligi son 32 tipinde oynadıkları maça, formasının altında ‘Ukrayna’da savaşa hayır’ yazan bir tişörtle çıkmıştı. Malinovskyi, Olympiakos’a attığı golün akabinde da ülkesine bu yazıyla dayanak iletisi göndermişti.

Atalanta, İtalya Serie A’da dün oynanan 27’nci hafta çabasında de alanında Sampdoria’yı 4 – 0 mağlup ederken, Ukraynalı Ruslan Malinovskyi ve Rus futbolcu Aleksey Miranchuk de forma giydi. Ukraynalı Malinovskyi birinci 11’de başladığı maçta 90 dakika alanda kalırken, Rus oyuncu Miranchuk 59’uncu dakikada oyuna girip, 86’ncı dakikada da grubunun 4’üncü golüne imza attı.

“İyi arkadaşlar”

Müsabaka daha sonrası düzenlenen basın toplantısında da Atalanta Teknik Yöneticisi Gian Piero Gasperini’ye, Rus ve Ukraynalı futbolcuların tıpkı ekipte forma giymeleriyle ilgili soru yöneltildi. Gasperini, hususla ilgili gelen soruya, “İkisi de birbirine hürmet duyuyor. Düzgün arkadaşlar” formunda karşılık verdi.