Elazığ’lı yüzücüler, Türkiye şampiyonası için kulaç attı

DeSouza

New member
AJANSSPOR – HABER

Elazığ’da 13 Aralık’ta Olimpik Yüzme Havuzu’nda başlayan yüzme karşılaşmalarına 10 ekip ve 178 atlet katıldı. Yarışlarda başarılı olan sportmenler Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.


2022-2023 okul sporları faaliyet programında yer alan yüzme yıldızlar kız-erkek vilayet birinciliği karşılaşmaları bitmiş oldu. 13 Aralık’ta Olimpik Yüzme Havuzu’nda başlayan karşılaşmalara 10 ekip ve 178 sportmen katıldı. Yarışlarda başarılı olan sportmenler Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.


Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tertibe ait yaptığı açıklamada, “Okul sporları faaliyet takviminde yer alan yüzme yıldızlar kız-erkek karşılaşmaları çerçevesinde yıldızlar yüzme karşılaşmaları muvaffakiyet ile tamamlandı. beraberinde kadrolarımız elde ettikleri muvaffakiyet ile Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Karşılaşmalar da dereceye giren sportmen ve antrenörlerimizi tebrik eder, Türkiye Şampiyonasında muvaffakiyetler dileriz” tabirlerini kullandı.


Öte yandan Avustralya’da düzenlenen Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nın bugünkü yarışlarında havuza giren Türk sportmenler elemeleri geçemedi.


Melbourne kentinde düzenlenen tertipte Türkiye ismine bayanlarda Nida Üstündağ, erkeklerde ise Rasim Oğulcan Gör, Tekin Doruk, Ümitcan Güreş, Mert Kılavuz ve Hüseyin Emre Sakçı uğraş etti.


Nida Üstündağ 15’nci oldu

Kadınlar 200 metre kelebek tarzda Nida Üstündağ 2.09:14’lük elemelerde 15’nci oldu ve finale kalamadı.


Erkekler 50 metre sırtüstünde Rasim Oğulcan Gör 24.29’lük vaktiyle 28’nci, Tekin Doruk ise bir daha tıpkı tarzda 24.63’lük derecesiyle 32’inci olarak elemeleri geçemedi. Erkekler 400 metre özgür tarzda Mert Kılavuz 3:46.32’lik vaktiyle 21’inci oldu.


Hüseyin Emre Sakçı Türkiye rekoru kırdı

Erkekler 100 metre karışıkta yüzen Hüseyin Emre Sakçı ise 52.81’lik derecesiyle 17’nciliği Finlandiyalı Ronny Brannkarr ile paylaştı. Brannkarr’la tekrar havuza giren Emre burada 52.24 yüzerek Türkiye rekoru kırdı ve elemelerde 17’nci oldu. Emre’nin bu derecesi elemeleri geçmeye yetmedi.