Dikkat! Bu donmuş pizza tel içerebilir

Emel

Global Mod
Global ModNetto’da Geri Çağırma: Bireysel paketlerde tel olabileceğinden, müşteriler donmuş taş fırın pizzalarını geri getirmelidir.


Dondurulmuş pizza, evde taze malzemeler olmadığında veya hızlı bir şeye ihtiyacınız olduğunda genellikle imdadınıza yetişir. Ancak, son zamanlarda indirim yapan Netto’dan “Mondo Italiano Taş Fırın Pizza Funghi” ürününü satın alan herkesin ürüne daha yakından bakması gerekir.


Üretici Hasa GmbH, federal eyaletler portalı ve Tüketiciyi Koruma ve Gıda Güvenliği Federal Dairesi “lebensmittelnning.de” tarafından bildirildiği üzere belirli bir mal grubunu geri çağırıyor. 2×365 gramlık paketlerin bazılarında tel olabileceği göz ardı edilemez. Ürün ülke çapında dağıtıldı.


Pizza Geri Çağırma: Bu satış tarihine dikkat edin


Son kullanma tarihi 28 Ağustos 2023 olan ürünler etkilenir. Tarihi ambalajın yan tarafında bulabilirsiniz. Netto, bu tür donmuş pizzaları şimdiden satıştan çekmiştir. Diğer son kullanma tarihlerine sahip ürünler ve “Mondo Italiano”daki diğer ürünler zararsızdır.


Üretici Hasa’dan yapılan açıklamada, “Söz konusu ürünü satın alan müşterilerimizin ürünü kullanmamaları ve fatura ibraz etmeden satın alma bedelinin iadesi için mağazalarına iade etmeleri istenmektedir.” Herhangi bir sorunuz varsa, 030/40704211 numaralı telefondan müşteri hizmetleri ile de iletişime geçebilirsiniz.


Her zaman geri çağırmalar olur – ancak geçen yıl bu sayı her zamankinden daha yüksekti. “lebensmittelalarm.de”ye göre, 2022’de bir önceki yıla göre 29 artışla 311 geri çağırma gerçekleşti. En yaygın neden, salmonella enfestasyonu gibi mikrobiyolojik kontaminasyondu.