Çoğu bekar insan bu şehirde yaşıyor

Emel

Global Mod
Global ModBekarlar memnun değil mi? Ve yaşlandıkça, yalnızlıkla baş etmek daha mı zor? Bir anket bunun gerçekten doğru olup olmadığını gösteriyor.


Almanya bekarların ülkesi mi? hayır Çünkü 18-69 yaş arası kadın ve erkeklerin sadece üçte biri (yüzde 35) bekar. Bu, çevrimiçi flört portalı ElitePartner tarafından yapılan bir anketin sonucuydu. Bekarların çoğu 18 ila 29 yaşları arasındadır. Bu yaş grubundaki neredeyse her iki kişiden birinin (yüzde 48) (sabit) bir ilişkisi yoktur.


Ancak bekar kadın ve erkeklerin çoğunluğu sadece belirli yaş gruplarında belirgin değildir. Bazı büyükşehir bölgeleri de yalnız yaşamayı “tercih ediyor” gibi görünüyor. Orantılı olarak daha fazla bekarlar şehirlerde yaşıyor (yüzde 35 küçük ve orta ölçekli kasabalarda, yüzde 40 büyük şehirler ve metropollerde) kırsal kesime göre (yüzde 29).


En çok bekar olan eyalet


Lider ve dolayısıyla tek başkent Berlin’dir. Bu federal eyalette, 18 ila 69 yaş arasındaki neredeyse her iki kişiden biri (yüzde 46) bekar. Hamburg yüzde 40 ile ikinci, onu yüzde 37 ile Kuzey Ren-Vestfalya izliyor.


Bu arada, en az bekarlar Saarland’da (yüzde 24), Brandenburg’da (yüzde 27) ve Mecklenburg-Batı Pomeranya’da (yüzde 29) var.


Üzgün Bekarlar, Mutlu Bekarlar?


Kalıcı bir partneri olmayan herkes otomatik olarak mutsuz değildir. Çünkü ankete göre bekarların çoğunluğu hayattan ve tüm durumdan memnun. Özellikle kadınlar bekarlıkla erkeklerden çok daha iyi başa çıkıyor (yüzde 69’a yüzde 60). Kadının memnuniyeti yaşıyla birlikte daha da artıyor. Çünkü ankete katılan 60 yaş üstü kadınların yüzde 72’si tamamen memnun – bu soru için en yüksek değer.


Ancak herkes yalnız olmakla iyi baş edemez. 30-39 yaş arası bekar erkeklerin neredeyse yarısı (yüzde 59) memnun. Geri kalanlar, hem kendi yaşamlarından hem de ilişki durumlarından oldukça memnun değiller.


çalışma hakkında


ElitePartner, Ekim ve Kasım aylarında 18 ile 69 yaşları arasındaki 6.776 bekar ve çiftle çevrimiçi bir anket gerçekleştirdi. Katılımcılar, çevrimiçi flört platformunun üyesi değildi. Buna ek olarak, ElitePartner’a göre elde edilen veriler “nüfusun temsilcisi olarak alıntılandı ve yaş, cinsiyet ve federal eyalete göre ağırlıklandırıldı”.