Bu yüzden katlamalısın

Emel

Global Mod
Global Mod
Kahve filtresinin kahve makinesinin filtre yuvasına sığması için yan tarafını bir kez katlamanız gerekir. Nedenmiş?

Bir bakışta en önemli şeyler

Lezzetli kahvenizin tadını çıkarmadan önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Buna, örneğin kahve filtresini filtre yuvasına yerleştirmeden önce bükmek de dahildir. Nedenmiş? Ve neden filtre tutucuya tam oturan kahve filtreleri üretilmiyor?


Kahve filtresini katlamak zorunda mısınız?

Kahve yapma: Eski makinelerde filtre tutucu döndürülebilir.
Kahve yapma: Eski makinelerde filtre tutucu döndürülebilir.

Kahve yapma: Eski makinelerde filtre tutucu döndürülebilir. (Kaynak: imago stock&people)

Kahve filtresinin fırfırlı kıvrımını bir kez katlarsanız, tutucuya tam olarak oturur. Kenar katlanmamışsa, durum böyle değildir. Ardından filtre üstte hafifçe çıkıntı yapar ve tutucuda açılı olarak uzanır. Filtrenin üzerinde kapak bulunan bir kahve makinesi ile bu sorun değil. Ancak, filtre tutucusu döndürülebilen bir cihazla.


Tutucuyu içeri katlarsanız, katlanmamış, eğimli filtrenin çıkıntılı köşesi ile gövdeye veya içerideki su ağzına sıkışması mümkündür. Konumu değişiyor. En kötü durumda, ya sıcak su filtrenin yanından akabilir ya da kahve, kahve tozu da dahil olmak üzere filtrenin kenarından yanlara doğru demliğe akabilir.


Kahve filtresi mahfazaya yapışmazsa sorun olmaz. Çünkü toz ıslanır ıslanmaz ağırlaşır. Filtre daha sonra otomatik olarak en uygun konuma kayar.


Büyük porsiyonlar için önemli


Başka bir sebep: katlama, filtrenin stabilitesini arttırır. Islak ve dolayısıyla ağır kahve filtreleri bu numara ile eskisi kadar çabuk yırtılmaz. Bu nedenle, daha büyük bir porsiyon kahve hazırlıyorsanız, sadece yandan değil, alttan da katlamalısınız.

Kahve filtresi: AB, çevrimiçi platformlar için zorunlu yükleme filtreleri planlıyor.
Kahve filtresi: AB, çevrimiçi platformlar için zorunlu yükleme filtreleri planlıyor.

Kahve filtresi: Kahve filtresi katlanarak daha sağlam hale gelir. (Kaynak: tab1962/Thinkstock, Getty Images)

Kahve filtresini katlama zorunluluğu yoktur. Ancak ayak bileğinizi burkarak olası birkaç sorunu önleyebilirsiniz.


Eşleşen kahve filtreleri neden satılmıyor?


Fabrika zaten kahve filtrelerini bükecek olsaydı, bu bir iş adımı daha olurdu ve bu da maliyete neden olur. Filtreler daha pahalı hale gelirdi. İkinci sebep: Bükülmüşlerse pakete daha az filtre sığar.


Başka bir sebep: Burkulma, filtrenin stabilitesini artırır. Fabrikalar ayrıca uygun ve yırtılmaya karşı daha dayanıklı filtreler üretebilse de bu, malzeme miktarını artıracaktır. Sonuç olarak, kahve filtrelerinin fiyatları artacaktır.