Bu tarifler sağlıklı ve lezzetli

Emel

Global Mod
Global Mod

Tatlılarda genellikle çok fazla şeker gizlidir, ancak durum böyle olmak zorunda değildir. Bu tatlı tarifler sağlıklı bir yaşam tarzı için mükemmeldir.

Sağlıklı bir yemekten sonra tatlı bir tatlı ister misiniz? Sorun değil. Bu tarif fikirleri, doğal tatlılığı vitaminler ve proteinlerle birleştirir ve dengeli bir beslenme için mükemmeldir. İster ilave şekeri ister karbonhidratı tamamen kesmek isteyin, burada herkes için bir şeyler var.

Düşük karbonhidrat: Sofra şekeri içermeyen “Sıcak Aşk” kuarkı

“Sıcak Aşk” aslında sıcak ahududulu vanilyalı dondurmadır, ancak kuarklı bu sağlıklı versiyonun tadı da aynı derecede güzeldir. Meyvelerin şekeri düşük olduğundan karbonhidrat içermeyen bir diyet için mükemmeldirler.

1 porsiyon için malzemeler:

• 200 gr az yağlı kuark
  • 50 ml dilediğiniz süt
  • Vanilya fasulyesinin posası
  • 30 gr eritritol veya uygun miktarda başka bir tatlandırıcı
  • 100 gr dondurulmuş ahududu
Adım adım hazırlık:

• Seçilen tatlandırıcının 20 gramını vanilya posası ile sütün içinde eritin ve ardından az yağlı quark ile kremsi bir kıvam elde edene kadar karıştırın.
  • Bitmiş vanilyalı loru bir kaseye koyun ve lorun soğuk olması ancak donmaması için yaklaşık 15 dakika dondurucuya koyun.
  • Ahududuları birkaç dakika mikrodalgaya koyun veya ahududu sosu oluşturmak için ocakta buzlarını çözdürün. Kalan 10 gram eritritol’ü karıştırın.
  • Vanilyalı kremayı buzdolabından çıkarıp üzerine sıcak ahududu sosunu dökün.
Sofra şekeri veya ikame maddesi içermeyen kakao parçacıklı güzel çikolata kreması

Bu tatlı vegandır, çocuklarla harika bir şekilde hazırlanabilir ve herhangi bir şeker takviyesi gerektirmez.

1 porsiyon için malzemeler:

• 2 küçük muz
  • 15 gr pişirme kakaosu
  • Vanilya fasulyesinin posası
  • 20 gr kakao parçacıkları
  • Gerekirse biraz vanilyalı soya içeceği
Adım adım hazırlık:

• Muzları hazırlamadan bir gün önce soyun, parmak genişliğinde parçalar halinde kesin ve dondurun.
  • Bu tarif en iyi şekilde bir mutfak robotu veya yüksek performanslı bir blender ile hazırlanır, ancak biraz daha fazla sıvı ile bir el blenderi ile de hazırlanabilir.
  • Dondurulmuş muz parçalarını, kabartma kakaosunu ve vanilya posasını karıştırıcıya ekleyin. Kremsi, katı bir kütle oluşana kadar her şeyi karıştırın. Gerekirse karıştırmayı kolaylaştırmak için biraz soya içeceği ekleyin.
  • Bitmiş güzel kremayı bir kaseye dökün ve üzerine kakao parçacıklarını serpin.
Un ve sofra şekeri içermeyen mini limonlu kek

Bu tarifte un bulunmamaktadır ve bu nedenle glutensizdir.

6 adet için malzemeler:

• 80 gr öğütülmüş badem
  • 50g kaju fıstığı
  • 50 gr çekirdeği çıkarılmış hurma
  • biraz hurma şurubu
  • 1/2 kutu hindistan cevizi sütü
  • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 organik limon
  • 20 gr kurutulmuş hindistan cevizi
Adım adım hazırlık:

• Bademleri, hurmaları ve hindistancevizi yağının yarısını bir karıştırıcıda karıştırın. Bitmiş karışımı küçük bir pişirme kabının tabanına bastırın.
  • Limonun kabuğunu rendeleyin ve suyunu sıkın.
  • Hindistan cevizi parçacıkları hariç diğer tüm malzemeleri karıştırıcıya ekleyin ve hafif limonlu krema haline getirin.
  • Bunu fındık tabanına doldurun, üzerine hindistancevizi pullarını serpin ve servis yapmadan önce her şeyi birkaç saat buzdolabına koyun.
Sağlıklı beslenmek işte bu kadar kolay.