Bu ipuçlarıyla Deutschlandticket’te çok tasarruf edebilirsiniz

Emel

Global Mod
Global Mod
Mayıs ayından itibaren, aylık 49 Euro’ya Deutschlandticket ile tüm yerel ve bölgesel ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Ama bu daha da ucuz.

Bir bakışta en önemli şeyler

Ülke çapında yerel ve bölgesel toplu taşıma için yeni 49 avroluk bilet 1 Mayıs’tan itibaren geçerlidir. Birkaç haftadır çok sayıda sağlayıcıdan bilet ön siparişi verebilirsiniz. Ve her yerde 49 avroya mal olmuyor. Birçok sağlayıcı ayrıca bisiklet, e-scooter ve araba paylaşımı için kuponlar ve indirimler sunar. Bir bakışta en iyi teklifler:


49 avroluk bilet için 39 avro ödeyin


Kupon kullanmıyorsanız, doğrudan bilet alırken de tasarruf edebilirsiniz. Deutschlandticket’in başlangıcında, ücretsiz “mo.pla” uygulaması, bileti sağlayıcı aracılığıyla rezerve ederseniz 31 Mayıs’a kadar on avroluk bir bonus sunuyor. İlk ayda bilet ücreti sadece 39 avro.


Bileti işvereninizden iş bileti olarak alabilirseniz veya tabii ki emekliler veya öğrenciler gibi indirimli gruplardan birine aitseniz daha da büyük bir indirim alırsınız.


Gömülü içerik simge resmi


Göm


Deutschlandticket için en iyi kuponlar


Brocken üzerinde çalışan Harz dar hatlı demiryolları da 49 avroluk bilet sunuyor. Orada rezervasyon yaparsanız, Harz Dağları’na yapacağınız bir gezide kullanabileceğiniz Brockenbahn’da tek yönlü bir yolculuk için bir kupon (35 Euro) alacaksınız.


“Dein Deutschlandticket” uygulamasında on avroluk bir kupon mevcuttur. Orada 49 avroluk bilet rezervasyonu yaparsanız, Deutsche Bahn bisiklet paylaşım teklifi için bir kupon alacaksınız.


Berlin’de daha büyük bir kupon var: Deutschlandticket’i Berlin nakliye şirketi aracılığıyla sipariş ederseniz, BVG “Jelbi” uygulaması için 25 Euro’luk bir kupon alacaksınız. Bu uygulama ile ve dolayısıyla kupon ile diğer şeylerin yanı sıra bisiklet, e-bisiklet, e-scooter veya araba kiralayabilirsiniz.


Durum, komşu Brandenburg eyaletinde de benzer: Potsdam nakliye şirketi, Deutschlandticket’in satın alınmasına ek olarak Miles, Tier veya bisiklet park yeri için 25 Euro’luk bir kupon sunuyor.


Deutschlandticket için en iyi indirim teklifleri


Diğer sağlayıcılar kupon vermezler, ancak Almanya biletini ilgili sağlayıcı aracılığıyla rezerve ederseniz indirim sağlarlar.


Buna örneğin “Freenow” dahildir: Bu sağlayıcı aracılığıyla rezervasyon yaparsanız, yeni bir müşteriyseniz, rezerve edilen seyahatlerde iki kez yüzde 50 indirim (maksimum on Euro) alırsınız. Mevcut müşteriler için iki kat yüzde 20 (maksimum beş avro).


Öte yandan, Köln’deki KVB’de ücretsiz dakikalar vardır: KVB bisiklet ile yolculuk başına 30 dakika, KVB kargo bisikleti için 90 dakika ve araç paylaşım sağlayıcısı cambio ile avantajlar. Örneğin, Münih, Bielefeld, Rhein-Sieg bölgesinde, Bonn veya Nürnberg’deki nakliye şirketlerinden kiralık bisikletler için benzer teklifler var.


VAG Freiburg ile bilet alırsanız, birçok avantaj bile var: Bisikletler ve kargo bisikletleri için indirim alacaksınız, VAG ve Ikea’dan bir elektrikli araba iki saat ücretsiz kullanılabilir ve biletleri Schauinslandbahn, üç avro (yükseliş ve iniş) veya iki avro (tek yön) tasarruf ediyor.