Bu hile ile asansör gideceği yere daha hızlı ulaşmalıdır.

Emel

Global Mod
Global ModAsansörde bulunan çalışma ekranındaki basit bir tuş kombinasyonu ile istenilen kata ulaşım daha hızlı olmalıdır. Bu doğru mu?


Geç kalmanız veya beklemek istememeniz fark etmez: Asansör (keçe) her katta durursa can sıkıcı olabilir, ancak aynı zamanda zamana da mal olur. Bir hile ile istenilen kata ulaşım daha hızlı gitmelidir. hile nedir Ve gerçekten işe yarıyor mu?


Numara


Dışarıda bekleyen diğer asansör yolcularının durma talebini dikkate almadan asansörün istenilen kata çıkması gereken bir hile internette dolaşmaktadır.


Hile şu şekildedir:

  1. Tek elle “kapıyı kapat” düğmesine veya ilgili sembol düğmesine basın.
  2. Diğer elinizle gideceğiniz katın butonuna basınız.
  3. Asansör kapısı kapanana kadar her iki düğmeyi de basılı tutun.
İnternete göre, tuş kombinasyonu, acil servislerin veya polisin istenen kata olabildiğince çabuk ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor.


İki uzman, hilenin işe yarayıp yaramadığını söylüyor


t-online, birkaç asansör üreticisine bu ipucunun gerçek bir hack mi yoksa sadece bir efsane mi olduğunu sordu.


Schindler İletişim ve Pazarlama Başkanı Jan Steeger, “Kısacası: Bu tür tuş kombinasyonları ve gizli kodlar, asansör mitleri dünyasına aittir,” diye açıklıyor. “Elbette asansör kontrolünde sözde öncelikli gezileri programlamak mümkündür. Örneğin, çatı katı sakini veya CEO rahatsız edilmeden yer altı otoparkına gidebilir.” Bununla birlikte, bu tür tercihli yolculuklar tuş kombinasyonlarıyla etkinleştirilmez, ancak belirli katlara bağlanır veya bir anahtar veya tuş takımı ile etkinleştirilir, diye ekliyor Steeger.


TK Asansör de talebimize cevap verdi. İşte yanıt: “‘Öncelikli Arama’ özelliğini etkinleştirmenin yolları var.” Şirkete göre, bu üç şekilde yapılabilir: “Öncelikli bir anahtarla, anahtar yerine bir kod kartıyla – aynı işlevle – veya öncelikli aramaya izin veren özel yapım bir yazılım programıyla” kapı kilitleme düğmesine ve ilgili kat düğmesine aynı anda basmak”. , TK Asansör basın ofisini t-online’a açıklıyor.