Bu Alman yemeklerinden dünya çapında nefret ediliyor

Emel

Global Mod
Global Mod
Biz Almanlar mutfak becerilerimize çok önem veririz. Ama bazı yemeklerimiz dünyanın geri kalanına kızıyor. Tam olarak hangileri?

Bir bakışta en önemli şeyler

Alman mutfağımız çeşitlidir ve bazı spesiyaliteler dünyaya yayılmıştır. Bratwurst ve lahana turşusu, patates salatası ve domuz budu (sadece birkaç isim) birçok ülkede satılır ve yenir. Ancak diğer ülkelerde çok iyi karşılanmayan Alman yemekleri de var.


Çevrimiçi yemek rehberi “Tat Atlası” ile dünyanın her yerinden kullanıcılar binlerce yiyecek, içecek ve yemek arasından seçim yapabilir ve bunları yıldız ölçeğinde derecelendirebilir. Bu aynı zamanda en kötü puan alan yiyecek ve içeceklerin olumsuz bir hit geçit törenine neden olur. t-online, en popüler olmayan beş Alman yemeğini filtreledi.


5. sıra: Leipzig her türden

imago 92737915
imago 92737915

Farklı sebze türleri olan Leipziger Allerlei içeren bir tabak.

Leipziger Allerlei sadece 2,8 yıldızla beşinci sırada yer alıyor. Geleneksel sebze yemeği genellikle garnitür olarak servis edilir. Taze bezelye, havuç, kuşkonmaz başları, kereviz, yeşil fasulye ve kuzugöbeği gibi çeşitli sebzelerden oluşur.


“Tat Atlası”, geleneksel yemekler için bir tür gezi rehberidir. Dünyanın dört bir yanından popüler malzemeler ve yemekler hakkında otantik tarifler, incelemeler ve araştırma makalelerini bir araya getirir ve etkileşimli bir küresel yemek haritası içerir. Kullanıcılar, listelenen 10.000’den fazla yemeği birden beşe kadar yıldız ölçeğinde derecelendirebilir. Ayrıca, kullanıcıların hit geçit törenlerinin her zaman hareket halinde ve her zaman güncel olduğu da olur.


4. sıra: Pfefferpotthast

imago197700181
imago197700181

Bir Paderborner Pfefferpotthast: Yemek en iyi kışın servis edilir. (Kaynak: Reto Klar)

Pfefferpotthast ayrıca yalnızca 2,8 yıldız alır. Vestfalya yemeği, soğan, çorba sebzeleri, baharatlar ve otlar ile birlikte baharatlı bir et suyunda pişirilmiş dana etinden oluşur. Geleneksel olarak siyah balkabağı çavdar ekmeği ile servis edilir.


3. sıra: dil sosisi

imago görüntüleri 134763957
imago görüntüleri 134763957

Dil sosisi: Bazıları için bir incelik, diğerleri için dokunulmaz. (Kaynak: www.imago-images.de aracılığıyla Martin G. Dr. Baumgä)

Dil sucuğu özel bir şeydir: Kas yumuşak, az yağlı et olarak kabul edilse de, yemek yerken dilinin üzerinde başka birinin dilini bulundurmak herkesin harcı değildir. Özellikle kan ve yağ parçalarıyla sosis haline getirildiğinde değil. Dil sosisi için sadece 2,7 yıldız var.


2. sıra: Anasonlu kurabiye

imago görüntüleri 100991779
imago görüntüleri 100991779

Anason kurabiyeleri çoğunlukla Noel’de pişirilir (Kaynak: www.imago-images.de aracılığıyla foodonpix)

Anasonlu bisküviler dil sucuğundan bile daha kötü performans gösteriyor (2.5). Kıtır kıtır bisküvilerin içindeki anason, “Lezzet Atlası” kullanıcılarını pek memnun edecek gibi görünmüyor. Tutarlılık çok ilginç: Bisküvilerin üst tabakası çıtır çıtır, çekirdek ise çiğnenebilir ve nemli.


1. sıra: ekmek çorbası

ESY-032194283
ESY-032194283

Sıra dışı görünüyor: Ekmek çorbası, artıkları kullanmak için çok basit bir yemektir. (Kaynak: www.imago-images.de aracılığıyla fanfo)

Dünya bu yiyeceğin korkunç olduğunu düşünüyor! Elbette ekmek çorbası sözde fakir yemeğidir. Burada kötü zamanlarda sert ekmek kabuklarından sıcak, besleyici bir çorba pişirilirdi. Bazı varyantlarda çorba, lezzeti arttırmak ve doyurucu bir yemek sağlamak için et, yumurta sarısı veya krema ile zenginleştirilir. Franken yemeği, yemek eleştirmenlerinden yalnızca 2,4 yıldız aldı.