Birçoğu paketi yanlış açar

Emel

Global Mod
Global ModIsırdığınızda çatlaması gerekir: cipsler, çubuk krakerler ve krakerler. Tadı güzel değilse, bunun iki nedeni olabilir. Bu hileler yardımcı olabilir.

Bir bakışta en önemli şeyler

Birçoğu için cipsler, çevirmeler veya çubuk krakerler bir film gecesinin parçasıdır. Atıştırmalıkların tadı özellikle yeni açılmış bir poşetten harikadır: O zaman gerçekten çıtır çıtır ve aromatiktirler.


Talaş torbasını doğru şekilde açın


Ancak ambalajın doğru şekilde açılması önemlidir. Lezzet deneyimine önemli ölçüde katkıda bulunur.


Bu yüzden cips paketlerini – veya diğer baharatlı atıştırmalıkları – baş aşağı açmalısınız. Yani: Torbayı bir kez çevirin ve ardından altını açın. Nedeni: baharatlar genellikle cips ve krakerlerin üzerine gevşek bir şekilde serpilir. Ancak hareket nedeniyle çantanın dibine düşerler. Şimdi ambalajı ters çevirirseniz, çeşitli baharatlar ve tatlar atıştırmalıkta daha iyi dağılır.


Açarken sadece altını açmanız ve çantayı tamamen yırtmamanız da önemlidir. Böylece daha sonra daha iyi kapatabilir ve aromasını koruyabilirsiniz.


Chips and co. tekrar çıtır çıtır olmak


Bir gece önce bayatladıkları ve yumuşadıkları için cipsleri bir gece önce çöpe mi attınız? Hayır, buna ihtiyacın yok. Çünkü birkaç püf noktası ile atıştırmalıklar yeniden lezzetli ve çıtır çıtır olacak.

  1. Börekleri parşömen kağıdıyla kaplı bir fırın tepsisine yayın.
  2. Fırınınızı önceden yaklaşık 75ºC’ye ısıtın.
  3. Tepsiyi birkaç dakika fırına koyun. Süre, hamur işinin kalınlığına bağlıdır. Gevrekliğini zaman zaman kontrol etmek en iyisidir.

Dilerseniz henüz sıcakken cipslere veya çevirmelere birkaç baharat da ekleyebilirsiniz. Ancak tuzdan kaçınmalısınız. Yemekler zaten çok tuzlu.


Fırınınız yoksa veya numara çok karmaşıksa, cipsleri, çevirmeleri veya krakerleri mikrodalgaya dayanıklı büyük bir tabağa yayabilirsiniz. Atıştırmalıkların tekrar çıtır çıtır ve çıtır çıtır olması için düşük voltajda yaklaşık iki dakika yeterlidir.


Bu numaralar, cips ve krakerlerin yanı sıra fıstık ezmesi, çubuk kraker ve patlamış mısır için de işe yarar.


Daha da çıtır seviyorsanız cipsleri fritöze atabilirsiniz. Bununla birlikte, hile, yağ içeriğini büyük ölçüde artırır. Bu solüsyon patlamış mısır veya simit çubukları için uygun değildir.


Cipsler neden ıslanır?


Üretim sırasında kızartma veya fırınlama ile atıştırmalık yiyeceklerdeki nem tamamen giderilir – çıtır çıtır olur. Bununla birlikte, sonuç olarak, yiyecek o kadar kurutulur ki, artık vakumlu paketlenmez hale gelir gelmez çevredeki havadan nemi çeker. Etki, kuru mamanın sahip olduğu yüksek tuz içeriğiyle daha da artar.


gevşek talaşları önleyin


Atıştırmalıkların ilk etapta sıkıcı olmamasını sağlamak için küçük önlemler yeterlidir:

  1. Cipsleri, çevirmeleri veya çubuk krakerleri küçük bir kaseye koyun. Ardından paketin havasını indirin ve bir klips veya kıskaçla hava geçirmez şekilde kapatın. Alternatif olarak, bunları bir saklama kavanozuna veya kilitli poşete koyabilirsiniz. Ne havanın ne de nemin içeri girmemesi önemlidir.
    Hava sıkışmasını daha da azaltmak için, bir vakum oluşana kadar ambalajdaki havayı emmek için bir pipet kullanabilirsiniz.
  2. Büyük bir paket yerine, küçük bir paket almayı tercih etmelisiniz. İçerikleri genellikle rahat bir film gecesi için yeterlidir ve böylece daha sonra gevşeyebilecek hiçbir şey kalmaz.
  3. Farklı unlu mamullerin küçük porsiyonlarının ayrı ayrı paketlendiği ve vakumla kapatıldığı bir çerez kutusu da ideal bir çözümdür. Bireysel porsiyon kaselerini dikkatlice kesmek için makas kullanın. Vakumlu ambalaj bu süreçte zarar görmemelidir.
Yumuşak talaşlarla ne yapılmalı?


Atıştırmalık zaten çok yumuşaksa veya fırında veya mikrodalgada önceden ısıtılmışsa, atmanız da gerekmez. Sadece cipsleri veya çevirmeleri doğrayın ve ardından şnitzelinizi kaplamak için kırıntıları kullanın.