Bira ve bağırsak sağlığı? Bu suş, bağırsakları etkili bir şekilde destekler

Emel

Global Mod
Global ModAlmanların aslında bira içmek için tıbbi bir nedene ihtiyaçları yok. Ancak Portekizli araştırmacılar bir tane bulduklarına inanıyorlar.


Biz Almanlar için biranın tadı çok güzel. Ve bu bilimsel deneyi okuduktan sonra, belki biraz daha iyi. Lizbon Nova Üniversitesi’nden Portekizli araştırmacılar bununla ilgileniyor. Artık biranın bağırsak florasına iyi gelebileceğini keşfettiler. Belirli bir bira türü hakkında.


Her şeyden önce, bilim adamlarının yaptığı çalışmanın, katılımcı sayısının az olması nedeniyle gerçek bir çalışmadan çok bir bira tadımını andırdığını söylemek gerekir. 23 ve 58 yaşları arasında iki karşılaştırma grubu vardı. 19 erkek, dört hafta boyunca her gün 330 mililitre alkolsüz bira içti. Karşılaştırma grubu yüzde 5,2 ile 330 mililitre alkollü bira içti. Her iki grup da deney boyunca olağan yeme alışkanlıklarını sürdürdü. Kontrol grubu yoktu.


Dört haftalık bira tüketiminden sonra, katılımcıların hiçbiri kilo almamıştı ama bağırsak florasındaki bakteriler kilo almıştı. Tüm katılımcıların dışkı örneklerinde, yerleşik bakterilerde yaklaşık yüzde yedi artış bulundu. Ek olarak, bilgilere göre daha fazla varyant zenginliği vardı.


Stok doğru karışımı içeriyor gibi görünüyor


Araştırmacılar, bağırsak sağlığının artmasının nedeninin polifenoller (bitki mikro besinleri) içeren biranın içerdiği şerbetçiotu olduğunu varsayıyorlar. Bu arada, deney sırasında yalnızca bira servis edildi – hafif, alttan fermente edilmiş ve yalnızca düşük sıcaklıklarda demlenebilen bir bira. Bu etkinin diğer bira türleri ile de elde edilebileceği söyleniyor.


Herhangi bir yanlış anlaşılmayı önlemek için: Temel olarak, alkolün bağırsak florası üzerinde zararlı bir etkisi vardır. Bununla birlikte, çalışma, şerbetçiotunun iyi etkilerinin alkolün kötü etkilerini dengeleyebileceğini göstermektedir.