Barcelona, Ansu Fati’nin kontratını 2027 yılına kadar uzattı! 1 milyar…

DeSouza

New member
Barcelona kulübü ile 30 Haziran 2027 tarihine kadar kontrat yenileyen ve 1 milyar avroluk bonservis bedeli konulan 18 yaşındaki futbolcu Ansu Fati, “Her vakit burada başarılı olmayı ve kendimi geliştirmeyi düşledim. Şanslıyım ki bunu gerçekleştiriyorum.” dedi.

Fati, kontrat yenilemesi sebebiyle Barcelona Kulübü Lideri Joan Laporta ile bir arada Nou Camp Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Barcelona’dan 21 yıl daha sonra ayrılan ve Paris Saint Germain’e giden Lionel Messi’nin halefi olarak gösterilen Fati, çabucak hemen kendini kanıtlayacak hiç bir şey yapmadığını, çalışmaya devam ederek kendi mukadderatını çizmesi gerektiğine inandığını söylemiş oldu.


“10 numaralı forma bende baskı oluşturmuyor”


Fati, Barcelona’da Messi’nin akabinde 10 numaralı formayı giymesiyle ilgili olarak ise “Kulübe ve kaptanlarımıza bana güvendikleri için fazlaca minnettarım. Öteki bir futbolcu da bu formayı giyebilirdi fakat bana verdiler. 10 numaralı forma bende baskı oluşturmuyor. Tam aksine en güzel yapabilmem için beni motive ediyor.” biçiminde konuştu.

Genç yıldız, “Ailemin ve kulübün sayesinde kendimi burada kıymetli biri hissediyorum. Öbür teklifler aldım lakin benim niyetim daima Barça’da kalmaktı. Bir muahedeye vardık ve memnunum.” sözlerini kullandı.


“Tüm kupalara talip olabiliriz”


İspanya’da lige ve Şampiyonlar Ligi’ne yeterli bir başlangıç yapmayan Barcelona’nın tüm kupalarda tepeyi hedeflediğini kaydeden Fati, “Tüm kupalara talip olabiliriz.” diye konuştu.

Öteki yandan Barcelona Teknik Yöneticisi Ronaldo Koeman da Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev’i 1-0 yendikleri maçın akabinde düzenlediği basın toplantısında Ansu Fati ile ilgili bir soruya, “Sakatlıktan dolayı uzun müddettir ekipten farklı oldu. Bu ay sonunda 19 yaşına girecek. Bu yaşlarındaki birinden ekipteki eksikleri ya da Messi’nin bıraktıklarını çözmesi istenemez, mucize beklenemez. Uzun mühlet uzak kaldı, epeyce çalışmaya gereksinimimiz var.” yanıtını verdi.

Ansu Fati genç yaşta birincilere imza attı

Afrika’nın Gine Bissau ülkesinden 6 yaşındayken ailesi ile bir arada İspanya’da gelen Ansu Fati, birinci vakit içinderda Sevilla kulübünün alt yapısında futbola başladı.

Barcelona, 2012 yılında Fati çabucak hemen 10 yaşındayken bu futbolcuyu ve kardeşini kendi altyapısına kattı.

çabucak hemen 16 yaşında iken Barcelona formasıyla La Liga’da birinci maçına çıkan Fati, İspanyol futbol tarihinde 1. ligde oynayan en genç ikinci futbolcu oldu.

Fati, 31 Ağustos 2019’da Osasuna’ya karşı attığı golle, Barcelona’da en genç yaşta (16 yaş 304 gün) La Liga’da gol atan futbolcu olarak da tarihe geçti.

Barcelona’da en genç yaşta birinci 11’e çıkan futbolcu, en genç yaşta tıpkı maçta gol ve asist yapan futbolcu, Şampiyonlar Ligi’nde en genç yaşta forma giyen futbolcu unvanlarının da sahibi olan Fati, Eylül 2019’da İspanyol vatandaşlığını aldıktan 1 ay daha sonra 17 Yaş Altı İspanya Ulusal Kadrosu ile Brezilya’daki Dünya Şampiyonası’nda forma giydi.

Fati, İspanya A Ulusal Futbol Grubu’nda oynayan en genç yaşlarındaki ikinci futbolcu olma özelliğini de elinde bulunduruyor.