Almanya'nın en popüler şnitzeli: Anket en sevilenleri ortaya koyuyor

Emel

Global Mod
Global ModDana etinden yapılmış, patates kızartması ve doyurucu bir ekmek ile: Almanlar şnitzelini böyle mi yemeyi sever? Bir anket bunu gösteriyor.


Kim bilmiyor: Wiener Schnitzel? Konumu belirtmeden bile bir şey açıktır: şnitzelin kökeni Avusturya'dır (“fırında şnitzel”, 1798). Ancak artık Almanya'nın en popüler yemeklerinden biri ve çok sayıda farklı form ve çeşitte sunuluyor. Peki Almanlar en çok neyi seviyor? Hellofresh tarafından yakın zamanda yapılan bir anket bunu gösteriyor.


Dana eti, domuz eti, tavuk? En popüler et


Ankete katılanların dörtte birinden fazlası (yüzde 27) domuz etiyle birlikte Wiener tarzı şnitzeli tercih ettiğini söyledi. Beşte biri (yüzde 20) ise orijinal dana eti (orijinal Wiener şnitzel) tercih ediyor. Şnitzel artı peynir ve jambondan oluşan Cordon Bleu ise üçüncü sırada yer alıyor. Dördüncü sırada Wiener usulü tavuklu şnitzel geliyor.


Peki şnitzel, çeşitliliği ne olursa olsun masada ne sıklıkla bulunur? Çoğu insan için (yüzde 26,9) bu ayda yaklaşık bir kezdir. Neredeyse çoğu kişi için (yüzde 26,7) bu en az iki haftada bir oluyor. Bu neredeyse altı kişiden biri için yeterli değil (yüzde 15,9). Ekmekli et parçasını en az haftada bir kez yerler.


Patates salatası veya patates kızartması: Bu şnitzelin yanına ait


Şnitzel için en popüler garnitür cips veya krokettir (genel olarak kızarmış patates ürünleri). Kızartılmış patates ve haşlanmış patates ikinci sırayı paylaşıyor. Üçüncü sırada patates salatası geliyor.


Peki hangi sos olmalı? Mantar sosu. Ankete katılanların yüzde 26'sı bu görüşte. Yüzde 13 ile sos ve hollandaise sosu (yüzde 12) çok geride. Ancak on kişiden biri (yüzde 11) şnitzelini süslemek için biber sosunu da seviyor.


Ankette çoğunluk (yüzde 50,4) mantar sosu, sos veya hollandaise sosu yoksa ketçapın sorun olmayacağını söyledi. Neredeyse bir o kadar kişi (yüzde 49) kızılcıkların şnitzelle birlikte servis edilmesine karşı çıkıyor.


Ankete


Anket, Nisan 2024'te Appinio tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Müşteri: Hellofresh. Yarışmaya 18 yaş üstü 1.004 kadın ve erkek katıldı. Ankete katılan 1.004 kişiden 983'ü en az bir kez şnitzel yediğini belirtti. Ankette bu kişilerin yanıtları dikkate alındı.