Aldi ve Kaufland da davayı takip ettikten sonra

Emel

Global Mod
Global ModBirçok bakkal süt ürünleri fiyatlarını düşürüyor – sütün maliyeti bazen bir avrodan daha ucuza geliyor. Fiyat indirimleri kalıcı olmalıdır.


Aldi Süd ve Aldi Nord süt fiyatlarını büyük ölçüde düşüreceklerini açıkladıktan sonra diğer bakkallar da aynı şeyi yaptı – önce Kaufland, şimdi de Lidl. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, özel markalı litre paketinin “bundan böyle” 0,99 avroya mal olduğunu söyledi. Ayrıca 60’tan fazla süt ürününün fiyatları da düşecek. Lidl, “şu anda bireysel emtia piyasalarında bir gevşeme var” dedi.


Aldi daha önce 50 süt ürününün fiyatlarını bazı durumlarda yüzde 15’e kadar kalıcı olarak düşüreceğini açıklamıştı. Kaufland da aynı şeyi yaptı, 350’den fazla bölgesel ve ulusal süt ürünü burada ucuzlayacak.


Aldi teslim olur, herkes aynı şeyi yapar


Örneğin Aldi’de bir litre UHT sütün veya Milsani marka taze tam yağlı sütün fiyatı 1,15 avrodan 99 sente düşecek. 250 gram kuark 99 sent yerine sadece 85 sente mal olacak.


Aynı fiyat ayarlamaları Kaufland’a göre yapılır. Burada alışveriş yapan herkes, şirketin kendi markası K-Classic’ten (yüzde 3,5) UHT sütü önceki 1,15 Euro yerine sadece 0,99 Euro’ya alabiliyor. 250 gramlık K-Classic kuark (yüzde 20) 0,99 Euro yerine 0,85 Euro’ya satılıyor.


Edeka ve Netto Marken-Discount da süt ürünleri fiyatlarını “karşılaştırılabilir ölçüde” indireceklerini açıkladı.