“2022 yılının aldatıcı paketi:” İşte tüketici merkezinin adayları

Emel

Global Mod
Global ModHamburg tüketici danışma merkezi “yılın yanıltıcı paketi” için oylama yapıyor. Bunlar geçen yılın adayları.


Şirketler her zaman daha fazla kar elde etmek için yeni yollar ve fırsatlar buluyor – ne yazık ki çoğu zaman tüketiciler pahasına. Doldurma miktarlarında ve ambalaj boyutlarında aldatılma nadir değildir, müşteriler yine de daha az içerik için aynı fiyatı öderler. Bu, özellikle enflasyonun yüksek olduğu ve hayatın her alanında maliyetlerin arttığı dönemlerde can sıkıcıdır.


Hamburg tüketici danışma merkezi, her yıl “yılın aldatıcı paketi”nin oylanmasına neden olan hileye karşı çıkıyor. Tüketiciler, çevrimiçi oylama yaparak beş aday arasından kazananı – veya bu durumda kaybedeni – seçebilir. Tüketici danışma merkezi tarafından önceden seçilen ürünler şunlardır:

  • Upfield’dan “Rama”: Dışarıdan, Upfield şirketinden “Rama” markalı margarin eskisi gibi görünüyor – ancak 100 gram eksik. Bu, sürülebilir yağı yüzde 25 daha pahalı hale getirdi.
  • Lactalis’ten “Leerdammer”: Peynirin fiyatı artmakla kalmadı, içeriği de 160 gramdan 140 grama kadar geriledi. Tüketiciler yüzde 43’e kadar daha fazla ödeme yapıyor.
  • Haribo sakızlı ayılar: Şirket, poşetlere daha az meyveli sakız koyuyor, bu da yüzde 14’e kadar daha fazla ödediğiniz anlamına geliyor.
  • Kellogg’dan “Pringles”: Cipsler yüzde 25 daha pahalı, ancak kutu eskisinden 15 gram daha hafif.
  • Reckitt Benckiser’den “Calgon”: Yüzde 42 daha fazla ödüyorsunuz – ancak dozaj bilgisindeki hile nedeniyle bu ilk bakışta fark edilmiyor.
Tüketiciler, 22 Ocak 2023’e kadar olumsuz favorileri için çevrimiçi oy vermeye devam edebilir, Hamburg Tüketici Merkezi sonuçları 23 Ocak’ta açıklayacak. Homann’ın “Paprika Sos” ödülü geçen yıl kazandı.


Hazır sos için dolum miktarı 500’den 400 mililitreye düşürüldü ve bazı durumlarda perakende satış fiyatı artırıldı. Sonuç olarak, ürün yüzde 88’e kadar daha pahalı hale geldi.