200 metre kelebek tarzında Türkiye Şampiyonu Beyza Işık’tan Olimpiyat kelamları

DeSouza

New member
AJANSSPOR – HABER

Yüzmede 3 sefer Türkiye Şampiyonu olan Edirneli yüzücü Beyza Işık, en büyük hayalinin Olimpiyatlar’da madalya almak olduğunu söylemiş oldu.

Beyza Işık’tan büyük başarı

Edirne’li sportmen Beyza Işık, 6 yıl evvel sudan korktuğu için başladığı yüzmede 3’üncü kere Türkiye Şampiyonu oldu.

Fenerbahçe’ye transfer oldu

Aldığı başarılı derecelerin akabinde Fenerbahçe Küçükler Yüzme Takımı’na transfer olan ulusal yüzücü Işık, en büyük hayalinin ise olimpiyatlarda madalya almak olduğunu söylemiş oldu.

“Küçüklüğümden beri de Fenerbahçe’yi tutuyorum”

Takım olarak Fenerbahçe’yi tuttuğunu tabir eden Işık, “Sabah akşam idmanlarımı aksatmadan çalışıyorum. Beslenmeme ve uyku tertibime de dikkat ediyorum. Küçüklüğümden beri de Fenerbahçe’yi tutuyorum ve hayalim Fenerbahçe’ye transfer olmaktı.

“Fenerbahçe’de yüzmek istiyordum”

Sarı lacivertli kulüpte spor ömrüne devam etmek istediğini lisana getiren Işık, “Bu kulübe transfer olduğum için hayli memnunum. Birinci evvel ailemle görüştüler, daha sonra bana fikrimi sordular. Ben de aslına bakarsanız Fenerbahçe’de yüzmek istiyordum. Süreç bu biçimde ilerledi, daha sonra da Fenerbahçe’ye transfer oldum.” dedi.

“Sudan nitekim hayli korkuyordum”

Yüzme sporuna su korkusu olduğu için başladığını ve akabinde suyu fazlaca sevdiğini anlatan Işık, “Yüzmeye su endişem olduğu için başladım. 6 yaşındayken ailem kursa yazdırmıştı. Zira sudan nitekim epeyce korkuyordum. daha sonra bırakmadım, suyu daha hayli sevdim ve buralara geldim.” dedi.

“Ülkemi en güzel biçimde temsil etmek istiyorum”

Yüzme sporundaki amacını de açıklayan Işık “Korkumu yendim. İnşallah daha da güzel olurum. Maksadım, ulusal ekip formasıyla olimpiyatlarda ülkemi en düzgün biçimde temsil ederek, bayrağımızı göklere çıkarmak” diye konuştu.

Beyza Işık’ın kariyeri

Edirne Yüzme Kulübü’nde başladığı yüzmede birinci derecesini, Türkiye Yüzme Federasyonu 12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi 200 metre kelebek tarzında Türkiye Şampiyonu olarak kazanan Beyza Işık, sonrasındasında 400 metre karışık tarzda 1’nci oldu