Zaman (yine) oyun kurucu Patrick Mahomes'i taçlandırdı: O dünyadaki en etkili 100 kişi arasında yer alıyor

Samuag

New member
Fotoğraf, videolar, uzun bir makale. Zaman taçları (arka arkaya ikinci kez) Patrick Mahomes: Dünyanın en etkili 100 kişisi arasında yer alıyor. Kansas City Chiefs'in, basketbolda olduğu gibi başarılı olduğu beyzboldan miras kalan benzersiz tarzıyla şampiyonu, sezon dışında geçirdiği Dallas'ta yaptığı uzun bir sohbette kendisinden basit ve 360 derece bahsediyor. Ortaya çıkan ise, sahadaki oyun seçimlerinde cesur ve vicdansız, aynı zamanda kendisini ve yeni hedeflere taşımak istediği takımı yönetmede dikkatli ve dengeli, hâlâ genç bir adamın portresi.

Alex Rodriguez'in anekdotu

Mükemmel bir “sponsor” ayrıca üç kez dünya şampiyonu olan oyun kurucudan da bahsediyor: Başbakan'ın babasının profesyonel bir sporcu olduğu bir spor olan beyzbolun ikonu Alex Rodriguez. Özet: “Patrick Mahomes her zaman bir şampiyonun kalbine sahipti. Pat'in babasıyla birlikte antrenmana gelen bir çocuk olduğunu hatırlıyorum (…) Ona şimdiye kadarki en kötü tavsiyeyi verdiğimi açıkça hatırlıyorum. “Futbol oynamasına izin vermeyin. Para beyzbolda.” Yanıldığım için ve beni dinlemediği için mutluyum! (…) Onun doyumsuz kazanma arzusu, yalnızca geri verme ve dünyayı daha iyi hale getirme tutkusuyla aşılır. onun etrafındaki dünya. Patrick'in mirası, futbol oynadığı günlerin çok ötesine geçecek ve art arda kazandığı Super Bowl zaferlerinin de gösterdiği gibi, işi henüz bitmedi.”

Keçi

Başbakan, futbolun büyük isimleriyle mükemmel karşılaştırmalarla takip ediliyor, özellikle de ikisi: Joe Montana ve Tom Brady. Benzersiz tema: Onlardan daha güçlü olacak mısın? En iyilerin en iyisi olan Keçi olmak için fırlatma rampasında mısın? Ancak oyun kurucu, ayak hareketleri kadar ustalıkla soruyu da sürüyor. Cevapları, bundan sonra değil, hep aynı, şöyle özetlenebilecek bir şey: “Henüz erken, belki kariyerinin sonunda bunu konuşabilir. Şimdi sadece oynamayı düşünüyorum ama bu seviyelere ulaşmak çok zor olacak.” Harikalardan bahsederken Mahomes, daha önce hiç Super Bowl kazanmamış birinden de bahsediyor: Dan Marino.

Tom Brady ve yaş aldatmacası

Başbakan, Tom Brady'nin 45 yaşına kadar sahada (ve play-off'larda) büyük bir aldatmaca olduğunu açıkça belirtiyor. Ve şöyle açıklıyor: “İnanılmaz bir yaşa kadar oynayarak, bunun herkes için olmasa da birçok kişi için mümkün ve kolay olduğuna herkesi inandırdı. Ama durum hiç de öyle değil. Tom vücuduna ve her şeye dikkat etme konusunda muhteşemdi. Tom'un bu kadar uzun süredir yaptığının aynısını yapmak zor olacak; Peyton Manning veya Aaron Rodgers'ın yaptıklarının yanı sıra. Uzun zamandır bu kadar yüksek seviyede olan pek çok adam var. Bu sohbete katılmak için bunu her yıl yapmanız gerekir. Bunu bir yıl önce yaptığınızı kesin olarak kabul edemezsiniz. Mütevazı ve somut.

Taylor Swift'e övgü

Kaçınılmaz soru, milyonlarca yeni taraftarı NFL futboluna sürükleyen, Chiefs'in sıkı sonu Travis Kelce ile bağlantılı olan pop yıldızı hakkındadır. Taylor Swift'e verilen yanıt olumlu: Başbakan ondan her şeyle ilgilenen, neşeli ve hoş, touchdown oyunu hakkında bile doğru soruları sorabilen çok zeki bir kız olarak bahsediyor. Onun varlığının bizi daha da fazla ilgi odağı haline getirdiğini ancak ekibin bundan hoşlandığını söylüyor.

Kariyer ve aile

Patrick çelişki içinde: Bir yandan sahada mümkün olduğu kadar uzun süre kalabilmek için her şeyi yapmak istediğini söylüyor. Öte yandan kendini birdenbire ergenlik çağındaki çocukların arasında bulmak ve onları büyütmediğini keşfetmek de istemez. Bu yüzden arabuluculuk istiyor: “Bağlılığım aileninkiyle uyumlu olduğu sürece oynarım, ancak bunu ihmal ettiğimin farkına varırsam her şeyi bırakırım.” Ona inanıyor muyuz?

Oyun kurucu, ABD seçimleri, ırkçılık ve silahlar

Chiefs'in oyun kurucusunun çok hassas siyasi ve sosyal konularda söylediklerini duymak ilginç. Bilindiği gibi, ekibin geçit töreni, bir kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yaralandığı bir silahlı saldırı nedeniyle gölgelendi. Mahomes, tedaviye ihtiyacı olanlara yardım etmek için 50 bin dolar ödedi ancak vatandaşlar için silah kullanımına karşı (henüz) bir kampanyaya katılmak istemedi: “Kendim araştırıyorum, konuyu derinlemesine incelemek istiyorum, Her şeyi bilmeden konuşmak istemiyorum ama bu durumların sona ermesi gerektiği kesin” derken, bir sonraki Amerikan seçimlerinde oy verileceği yönündeki olası gösterge konusunda da biraz kafası karışıktı: “Kimseye oy vermesi için baskı yapmak niyetinde değilim. Bir başkası yerine belirli bir başkan için insanların kendi seslerini kullanmalarını ve kime inanıyorlarsa kendilerini ifade etmelerini istiyorum. Araştırmalarını yapmalarını ve sonra karar vermelerini istiyorum. Bununla birlikte, qb'nin yaygın ırkçılığa ve polisin Afrikalı-Amerikalılara yönelik şiddet eylemlerine karşı aldığı pozisyon açıktı: oyuncuların büyük çoğunluğuyla birlikte, hiçbir eleştiriden kaçınmadığı, alıntı yapmadan bir belge imzaladı. Ünlü dizi yerde olan sporcuların protestolarını bir şekilde sansürleyen NFL'den, başka bir rol arkadaşı Colin Kaepernick tarafından göreve başladı. Buna rağmen (tam olarak) diz çökmenin ardından kelimenin tam anlamıyla her takımın radarından kayboldu. bir çeşit sansür, tarih yazdı.

En son başarı

Zaman elbette en son başarıya da odaklanıyor: Noel'e denk gelen birçok yenilgi ve sonuç krizinin de damgasını vurduğu çok zor bir sezonun sonunda San Francisco 49ers karşısında Super Bowl'un geri dönüş galibiyeti. Daha sonra mükemmel bir sinir dengesini yeniden kazanan ve karşı oyuncuların sansasyonel hatalarını yapmamayı başaran oyun kurucunun kademeli ve durdurulamaz yükselişi, “topu çok sık düşüren ve atışlarını geçersiz kılan” derginin altını çiziyor, kesinlikle kendisi değil, takım arkadaşlarını her zaman herkesin önünde savunmaya hazır. Oyun kurucu olarak çalışanlar için karizma ve liderliğe sahip olması gereken temel bir nitelik. Böylece meslektaşları arasında kazanma zihniyetini yeniden inşa etti ve ekip onun etrafında toplandı.

Joe Montana'nın övgüleri

Bu nedenle Mahomes, hayatının oyunu Super Bowl'da üçüncü kez Chiefs'leriyle birlikte düşman akıntıya karşı yükseldi ve ardından Vince Lombardi'nin adını taşıyan kupayı kaldırdı. “O anın tadını çıkaran bir oyuncu”, etrafındaki her şey çökerken sakinliğini koruyarak ve en hafif tabirle inanılmaz geri dönüşlere öncülük ederek itibarını kazanan büyük Joe Montana'nın, QB'yi kazanma zihniyetini açıklamaya çalışıyor. Çılgın. “Hiçbir şey olmamış gibi davranmanın doğru olmadığını biliyorsun, ama o (ve Joe Cool da öyleydi, ed.) sanki hiçbir şey ifade etmiyormuş gibi oynuyor. Oyunun devam etmesine izin veriyor. O anlarda kendisidir. Bir oyun kurucudan beklediğiniz şey budur.”

Kazanan oyun kurucuların kafasında her şey şöyle işler… Harika değil mi?