Yeni evli komşusuna, yatak odasına saklamasını söylemiş olduği altınları çaldı

Samuag

New member
Adana’da 6 aylık gebe Güllü P. (33), kapısını çilingire açtırdığı yeni evli komşusu Zeynep Öztürk’ün (23) meskenine girip 71 bin lira bedelindeki altınları çaldı.

Olay, 28 Eylül’de, Seyhan ilçesi Pınar Mahallesi’nde meydana geldi. Yeni evlenen Zeynep ve Yakup Öztürk (25) çiftinin taşındıkları apartmandaki üst kat komşusu Güllü P., tanışmak için ziyaretlerine geldi. Sohbet sırasında Güllü P., argümana bakılırsa, Zeynep Öztürk’e altınlarını nereye sakladığını sorup, “En uygun yer yatak odasındaki asma tavanın iç kısmı. Oraya saklamalısın” dedi.

Ziyaretten bir hafta daha sonra Zeynep Öztürk’e bildiri atıp konutta olmadıklarını teyit eden Güllü P., mahalledeki çilingir Mustafa H.’yi kapıda kaldığını söyleyerek çağırdı. Mustafa H., Öztürk çiftinin kapısını açtıktan daha sonra apartmandan ayrıldı. Meskene giren Güllü P., 71 bin TL bedelindeki altınlarını alıp çıktı.

“DIŞARIDA KALDIM” DEYİP KAPIYI AÇTIRMIŞ

İşten döndüklerinde meskenlerinin kapısının açık olduğunu nazarann Öztürk çifti, altınlarının çalındığını anlayıp durumu polise bildirdi. İhbar üzerine adrese gelen Hırsızlık Ofis Amirliği takımları, binanın güvenlik kamerası imgelerini inceledi.

Polis, binada yaşamayan Mustafa H.’nin olay günü, Güllü P. ile binaya gelip gittiğini tespit etti. Grupların iş yerine gittiği Mustafa H., “Güllü P. isimli bayan, dışarıda kaldığını söylemiş oldu. Ben de kapısını açtım” dedi.

ALTINLARI SATMIŞ

Zeynep Öztürk de polise altınlarının yerini üst kat komşusu Güllü P.’ye dediğini, olay günü de kendisine meskende olup olmadığını sorduğunu belirtti. Bu tespitler üzerine polis, Güllü P.’yi gözaltına aldı. Emniyete gdolayılen Güllü P., hırsızlığı yaptığını kabul edip altınları da 71 bin TL karşılığında bir kuyumcuya sattığını söylemiş oldu.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Güllü P., çıkarıldığı mahkemece mesken mahpusu cezasına çarptırıldı. Güllü P.’nin sattığı altınlar, kuyumcudan alınıp, Öztürk çiftine teslim edildi.