Ünlülerin kış için hoşluk sırları

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Her daim göz önünde olan Çağla Şıkel, Ece Sükan, Ahu Yağtu üzere ünlülerin kış aylarında ciltlerine nasıl baktığını merak ediyor musunuz? Yüksek Topuklar grubu olarak sizler için ünlülerin kışın yaptığı özel bakım sırlarını açıklıyoruz.

Çağla Şikel doğal hoşluğu tercih ediyor!

“Bakıma çok düşkünüm. Cildim ağır makyaja maruz kaldığı için bilhassa temizleme adımına epey dikkat ediyorum. Aslında, periyodun ihityaçlarına göre seçimler yapıyorum. Youtube kanalımda tanımlarını paylaştığım üzere doğal bitkiler hazırladığım tarifler de var, içeriden beslemek için kaliteli markalardan kolajen kullanması da. Tüm bunlara ek olarak, her mevsim kucak dolusu su içiyorum. Kışın nemlendirici kullanmayı asla ihmal etmiyorum. Cildimi makyajlı olsa bile her daim canlı tutan bir losyonum var. Onu her vakit kullanıyorum.” diyor.

Ece Sükan ise ipekten hoşlanıyor!

“İçeriğinde ipek bulunan eserler cildime epey uygun geliyor. Kış aylarında bilhassa ağır nemlendirici özelliği bulunan eserlere tartı veriyorum. Haftada bir kere peeling uyguluyorum. Bu sayede cildimin her vakit canlı kalmasını sağlıyorum. Göz etrafı bakımına hayli kıymet verdiğim için kullandığım özel eserler var. Ayrıyeten kucak kucak su içiyorum.” diyor.

Ahu Yağtu hassas cildini önemsiyor!

“gayet hassas bir cildim olduğu için kışın kullandığım bakım mamüllerine farklı bir ihtimam göstermem gerekiyor. Dermatolog denetiminde cilt bakım eserleri kullanıyorum. Zeytinyağını seviyorum ve saçlarımı saf zeytinyağı ile nemlendiriyorum. kucak dolusu su içiyorum.”

Burcu Kara ise paklığa dikkat ediyor!

“Cildimin paklığına ve makyaj daha sonrasında pak kalmasına epey kıymet veriyorum. Bunun için cilt temizleme mamüllerine fazlaca bedel veririm. Makyaj yaparsam mineral bazlı eserler kullanıyorum. Kışın cildim kızardığı için hassas ciltlere özel bir bakım uyguluyorum. Soğuk havada cildimin nemsiz kaldığını hissettiğim vakit kesinlikle nemlendirici uyguluyorum. Cildim için eczanede satılan dermatolojik eserleri kullanıyorum.”