Ünlü CEO, Bitcoin Fiyatında 12,5 Milyon Dolar İçin Tarih Verdi!

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Ünlü CEO, Bitcoin Fiyatında 12,5 Milyon Dolar İçin Tarih Verdi!
Kripto danışmanlık firması Parallax Digital’in CEO’su Robert Breedlove, önümüzdeki on yıl ortasında ABD doları arzının büyük ölçüde genişleyeceğini iddia ediyor ve bunun Bitcoin (BTC)’in meteorik yükselişini 12,5 milyon dolara çıkarabileceğini söylüyor.

Robert Breedlove: Bitcoin meteorik yükselişini 12,5 milyon dolara çıkarabilir

Robert Breedlove, yeni verdiği bir röportajda, önde gelen kripto paranın birkaç gün ortasında tüm vakit içinderın en yüksek düzeyinden %50’nin üzerinde düşmesinden daha sonra Bitcoin’in oynaklığı konusunu ele alıyor. Robert Breedlove mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Oynaklık, fiyat keşfinin doğal bir fonksiyonudur ve piyasa kıymeti genişledikçe daralma eğilimi gösterir, bu niçinle piyasa pahası ile zıt orantılıdır. Bu modelin Bitcoin ile oynaklığının aslında daraldığını gördük. Bir paha deposu olarak, sahiden bir paha deposunu nasıl tanımladığınıza bağlıdır. Yani Bitcoin gerçek vakitli olarak para kazanan bir varlık… Global bir kıymet deposu olan 250 trilyon dolarlık bir pazar için rekabet ediyor. Bu niçinle, toplam adreslenebilir pazarına nazaran hayli yeni… Tarihî olarak altın, bedel deposunu en uygun tatmin eden teknolojiydi… Bitcoin bize radikal olarak yeni bir şey sunuyor. Mükemmel bilgiye dayalı bir para. Bir milyon Bitcoin tutarsam, sonsuza kadar 21 milyon mümkün (BTC) olur. Bunu tekrar kimse değiştiremez. ötürüsıyla, arzın harika esnek olmaması ve piyasa aktörlerinin bir kıymet deposunda aradıkları özellik budur.

Robert Breedlove: Bitcoin aslında on yılın sonunda nominal olarak milyonlarca dolar bedelinde olacak

Global bir kıymet deposu olarak Robert Breedlove, Bitcoin fiyatının ABD doları arzındaki patlamayla bir arada artacağını iddia ediyor. İşin püf noktası, ABD dolarının artan arzının, daha zayıf fiat para üniteleri kıymetine geleceğidir. Robert Breedlove bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Para arzının genişlemesi bir yasaya tabidir. Hızlandırılmış ihraç ve amortisman yasası denir. Ne kadar epeyce para basarsanız, sonunda sistemin devam etmesi için o kadar epey para basmanız gerekir. ABD M2 (para arzı) genişlemesinin önümüzdeki dört yıl ortasında muhtemelen yeniden ikiye katlanmasını bekliyorum. Ve daha sonra oradan tekrar ikiye katlanmasını bekliyorum. On yılın sonunda her yıl %100 ABD M2 genişlemesinin kuzeyinde olacağız… Bu geçiş sırasında zayıf milletlerarası para ünitelerinin birçoklarının dolara çökmesini bekliyorum… ABD M2’sinin on yılın sonunda global M2 civarında genişlemesini bekliyorum. Küresel M2’nin kendisi, ihraç ve amortismanı hızlandıran bu yasa niçiniyle 100 trilyon dolardan yaklaşık 1.25 katrilyon dolara, yani 1.250 trilyon dolara genişlemiş olacak. bu biçimde da BTC aslında merkez bankalarına karşı birlikte kıymetlenecek, karşı taraf olmayan sigorta poliçesi olmasını bekliyorum… bu biçimdea kadar, para arzındaki genişleme niçiniyle, 100 trilyon ABD dolarından 1.250 trilyon M2’ye yükseldi. Bitcoin aslında on yılın sonunda nominal olarak 12,5 milyon ABD doları pahasında olacak.

Robert Breedlove: Doruğa gelmedilk evvel BTC %750’nin üzerinde artacak

Bu döngüye gelince Parallax Digital’in lideri, önde gelen kripto paranın doruğa çıkmadan evvel BTC‘nin %750’nin üzerinde artmasını beklediğini ekliyor. Robert Breedlove mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gönderilmiş bir modelim var. Üç yıl evvel Twitter’da bir daha sonraki Bitcoin tepesini 244.000 dolar olarak isimlendirdiğimiz, hala yayınlanıyor. Bu modeli Covid’den daha sonra değiştirdim. Zira ABD doları üstündeki enflasyonist baskıların bilhassa baskı başladıktan yaklaşık 18 ay daha sonra bilhassa bariz hale geleceğini düşünüyorum ki bu da bir daha sonraki Bitcoin fiyat tepesine paralel olarak düşecek. Sanırım bu piyasa döngüsünde 300.000 doları kırabiliriz… 307.000 dolar tam olarak, bu bizim mevcut model fiyatımız.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla Bitcoin kestirimi için “Bitcoin Fonlama Oranı Negatife Döndü! Bu Neyin Habercisi” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.