Twitch’te 20 Kişiyi Öldürmekle Tehdit Eden Adamı FBI Durdurdu

Bakec

New member
Dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından Twitch gün geçmiyor ki bir ürkütücü olaya daha mesken sahipliği yapmasın. Bir yayın esnasında toplu bir katliam yapma tehditleri savuran adam herkesi dehşete düşürdü.


Kaynak: https://www.dexerto.com/entertainment…

9 Aralık tarihinde bir Twitch yayınındaki izleyiciler bir başka kişinin kan donduran tabirleri karşısında adeta şoke oldular.


Bir kullanıcı yayın sohbeti ekranında insanları büyük paniğe sürükleyecek şeyler paylaşmaya başladı. Twitch topluluk kurallarına alışılmamış olan bu telaffuzlar yayın moderatörleri tarafınca engellenmekte geç kalındı.


İzleyici yayın esnasında toplu bir katliam yapma niyetinden bahsetmeye başladı


‘Bugün 20 kişiyi öldüreceğim, yeterli günler’ ve ‘yakında bir toplu katliam geliyor’ üzere kelamlar sarf eden kullanıcı bir öbür izleyici tarafınca FBI’a ihbar edildi.


İşin içine dahil olan FBI çabucak adama ulaşmak için harekete geçti.


Yorumların yapıldığı IP adresinin izini sürmeye başlayan dedektifler kısa müddette amaca ulaştılar. Adres 33 yaşındaki Lowell Thomas Schoonmaker’a aitti ve adam çabucak tutuklandı. Cezaevine yollanan adam bunu büyükbabasının vefatından daha sonra girdiği buhran yüzünden yazdığını ve önemli olmadığını belirtse de öldürme ve bedensel ziyan vermeye yönelik yazılı tehdit suçlamasından kaçamadı.


zaten bu stil bir olayın platformda birinci yaşanışı da değil.


Sayısız skandalın ve kimi birtakım ise ürkütücü olayların döndüğü Twitch’te bu yılın başlarında bir yayıncı platformdan yasaklandıktan daha sonra Twitch genel merkezini basıp herkesi vurmak istediğine dair bir tweet paylaşmıştı.