Turimzcilerden aşı kampanyası: Aşı olanlara indirim yapılacak

Professional

New member
Trabzon Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği (TİSAD), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile uğraş kapsamında aşıya karşı teşvik kampanyası başlattı.

Aşıyı tamamla indirimi yakala” sloganıyla yola çıkan dernek, birinci ve ikinci doz aşısını yaptıran vatandaşlara konaklama konusunda muhakkak bir oranda indirim uygulayacak.

TİSAD ve Trabzon Sıhhat Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen kampanya, 1-31 Ağustos tarihleri içinde geçerli olacak.

Vilayet Sıhhat Müdürü Hakan Usta, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’ndaki aşı çadırının önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Trabzon genelinde yaklaşık 730 bin doz aşı uygulandığını, iki doz aşısını yaptıranların sayısının ise 275 bin civarında olduğunu aktardı.


‘KISA MÜDDETTE ‘MAVİ’ VİLAYET OLMAK İSTİYORUZ’

Trabzon’un, aşılama konusunda Türkiye ortalamasında olduğunu söz eden Usta, “Türkiye ortalaması yüzde 63,5, biz ise yüzde 64,5 oranındayız. Bunu daha üstlere çekip evvela kısa müddette sarı, ondan sonrasında da mavi vilayet olmaya çaba ediyoruz.” dedi.
Usta, toplumsal bağışıklığın kazanılması için aşının fazlaca kıymetli olduğuna dikkati çekerek, “Ama en kıymetlisi halk olarak yasaklı devirlere gelmemiş olacağız. Hem esnafımız hem vatandaşımız hem bizler yasaklı periyodu kimse istemiyor. Bunun olmaması için de aşıyı süratlice yapmamız gerekiyor.” diye konuştu.


TİSAD’ın düzenlediği kampanyanın manalı olduğuna işaret eden Usta, Trabzon’da aşılama oranını artırabilmek ismine çeşitli çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Usta, projeyle birlikte işletme sahiplerinin, ikinci doz ile birinci aşılarını 15 Temmuz’dan itibaren yaptıran bireylere indirim uygulayacağını anlatarak, “İnşallah bu teşvikle bir arada daha hayli insanımız aşı olacak. Bu illetten birlikte kurtulmuş olacağız, fikrinde ve umudundayız.” tabirlerini kullandı.

40 YAKIN İŞLETME DAYANAK VERDİ

TİSAD Lideri Murat Çavga ise Kovid-19 sürecinden en çok etkilenen kesimlerin başında geldiklerini belirterek, “Yaşadığımız mağduriyeti önümüzdeki günlerde tekrar yaşamamak ismine elimizi taşın altına koyarak bu biçimde bir çalışma içerisine girdik. Kentte şu anda 40’a yakın işletme, bu mevzuya gönülden dayanak verdiler, onlara da teşekkür ediyorum.” dedi.


Çavga, otellerin yapacağı indirimlerin yüzdelik oranlarının bir süre daha sonra TİSAD’ın internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyurulacağını kelamlarına ekledi.
Otel işletmecisi Tuncay Beyaz da herkesi aşı olmaya davet etti. Trabzon’da otel işletmecileri aşı yaptıranlara konaklamada indirim uygulayacak