Tunceli ve Bitlis’te eğitime kar manisi

Samuag

New member
Tunceli’nin Ovacık, Nazımiye ve Pülümür ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava kurallarının tesirini sürdürdüğü açıklandı.

Açıklamada, “Yoğun kar yağışı niçiniyle Ovacık, Nazımiye ve Pülümür ilçelerimizde eğitim öğretime 1 gün mühlet ile orta verilmiştir. Engelli ve gebe kamu işçisi de birebir gün müsaadeli sayılacaktır” sözlerine yer verildi.

Bitlis merkez ve Tatvan ilçesinde kar ve olumsuz hava şartları niçiniyle eğitim ve öğretime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları niçiniyle merkeze bağlı resmi ve özel bütün eğitim kurumlarında, yarın eğitim ve öğretime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçinin de idari müsaadeli sayılacağı aktarıldı.

Tatvan Kaymakamlığı da tesirli olan kar yağışı niçiniyle ilçe merkezi ve köylerdeki tüm okullarda eğitime yarın orta verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan manisi ve gebelerin de idari müsaadeli sayılacağını duyurdu.

BİTLİS

Bitlis merkez ve Tatvan ilçesinde kar ve olumsuz hava şartları niçiniyle eğitim ve öğretime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları niçiniyle merkeze bağlı resmi ve özel bütün eğitim kurumlarında, yarın eğitim ve öğretime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı aktarıldı.

Tatvan Kaymakamlığı da tesirli olan kar yağışı niçiniyle ilçe merkezi ve köylerdeki tüm okullarda eğitime yarın orta verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan pürüzü ve gebelerin de idari müsaadeli sayılacağını duyurdu.