Teslimat hizmeti “Getir” yeni ücret getiriyor

Emel

Global Mod
Global ModTeslimat hizmeti “Getir”, Almanya’nın iki şehrinde yeni bir hizmet ücreti alıyor. Şirket, uygulamasını geliştirmek ve müşterilerini test etmek için bunu kullanmak istiyor.


“Getir” teslimat hizmeti, bakkaliye teslimat ücretine ek olarak artık Münih ve Köln şehirlerinde de bir servis ücreti alıyor. Hizmet sağlayıcının müşterileri için sipariş başına 0,45 EUR sabit hizmet ücreti uygulanır.


deneme çalıştırması olarak ücret


Artık ilgili illerde “Getir” üzerinden market alışverişi yapan herkes, genel teslimat ücretine ek olarak sipariş sürecinde listelenen ek maliyet kalemini görebilecek. Lebensmittel Zeitung’un bildirdiği gibi, şirket yeni ücreti uygulamayı iyileştirmek ve yeniliği teşvik etmek isteyerek açıklıyor.


Sektör dergisine göre, hizmet ücreti bir deneme çalışmasıdır. Teslimat hizmeti, müşterilerin böyle bir ücreti ödemeye ne kadar istekli olduklarını öğrenmek istiyor. Delivery Hero yan kuruluşu “Mjam”daki önceki pilot projeler Avusturya’da kızgınlığa neden oldu. Sipariş başına 25 sentlik ek ücret, servis sağlayıcının sosyal medya kanalında öfkeli yorumlara neden oldu.


örnek emsal teşkil edebilir


Hızlı teslimat hizmetleri, maliyetlerinin karşılanmasına yardımcı olmak için genellikle genel bir hizmet ücreti almayı tercih edebilir. Lieferando ayrıca belirli restoranlardan alınan siparişler için 0,89 EUR servis ücreti almaktadır.


Hizmet sağlayıcının restoran adına tüm teslimat lojistiğini üstlenmesi durumunda ücret alınır. Lieferando ayrıca kendi web sitesini ve uygulamasını geliştirmek isteyerek ek maliyeti haklı çıkarıyor.