Tarçınlı detoks suyu tanımı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kilo vermek için tarçınlı detoks suyu yapabilirsiniz. Kan şekerini dengeleyip açlık ataklarını önlemeye yardımcı olur. Tatlı isteğini keser ve tarçınlı detoks suyu ödem söktürücü özelliğe sahiptir.


Meskendeki doğal besinlerle hazırlanan detoks suyu, diyet yolcuğunuzdaki en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Sizlerle hem tanımı hem püf noktalarını paylaşıyoruz.

Tarçınlı detoks suyu nasıl yapılır?


Bir litre oda sıcaklığında suya bir adet çubuk tarçın, bir avuç içi kadar taze nane ve bir adet dilimlenmiş elma ekleyin. Geceden sabaha kadar yahut en az beş saat bekletin. Kıymetli nokta: Detoks suyunu kaynatmıyoruz. Oda sıcaklığında suyun ortasında tarçın ve öteki besinleri bekletiyoruz. İsterseniz portakal, nar, çilek, greyfurt üzere farklı seçimler yapabilirsiniz.

Kilo vermek için nasıl kullanmak gerekir?


Bilhassa, ana öğünlerdilk evvel bir büyük bardak içebilirsiniz. Bu hem çabuk doymanızı sağlar tıpkı vakitte rahat sindirim için midenizi hazırlar. Spordan daha sonra detoks suyu içerseniz, bedeninizin vitamin, mineral muhtaçlığını karşılamaya yardımcı olur.

Detoks suyunda hangi besinler kullanılır?


Detoks suyunda kullanacağımız besinleri, mevsime ve damak tadımıza nazaran seçebiliriz. Örneğin, elma ve taze nane, portakal, limon ve maydanoz gibi… Kış mevsiminde portakal, mandalina üzere meyveleri tercih ederken, ilkbaharda çilekli detoks suyu yapabiliriz.

Tarçınlı detoks suyu ne kadar içilir?


Uzmanlar, günde 2 litre su içmeyi tavsiye ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak, gün boyunca 1 litre tarçınlı, 1 litre sade su içebilirsiniz. En yeterli biçimde yarar görmek için 7 gün boyunca tarçınlı detoks suyuna devam edebilirsiniz. Bunu tamamlayınca bir hafta orta verip farklı bir tanım deneyin, mesela yağ yakıcı detoks suyu… 7 gün kullanması tamamlayınca yeniden tarçınlı olana geçebilirsiniz. Yani, bu türlü dönüşümlü olarak içmek en güzelidir.

Kilo vermeye yardımcı olur?


Evet, sağlıklı zayıflamak için yararı vardır. Lakin, natürel ki birlikteinde yiyip içtiklerinize ve günlük hareket ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. Her gece kendinize detoks suyu hazırlamak, diyette disiplin artırmak için zihinsel güç kazanmanızı sağlar.

Elmalı tarçınlı detoks suyu faydaları nelerdir?


Birinci yararı: Kilo vermek için en değerli adım olan, su içme alışkanlığı kazanmanızı sağlar. Bilmelisiniz ki kâfi ölçüde su içmediğinizde, bedeniniz yağ depolamaya başlar ve iştahınız açılır. Buna ek olarak, özel haberimizin en başında belirttiğimiz üzere ödem söktürücü, iştah dengeleyici ve tatlı isteğini kesici faydaları bulunmaktadır.