Strateji Dehaları Buraya: 2022 Yılının En Düzgün Strateji Oyunları

Bakec

New member
Oyun periyodu açısından 2022 çok çalkantılı sonlanıyor. Biroldukça oyun kendini 2023’e hazırlarken bu sene içerisinde çıkış yapmış birbirinden hoş 10 strateji oyununu listeledik.


1. Two Point Campus


Two Point Hospital oyuncularının seveceği ve hayallerinizdeki üniversiteyi inşa etmenizi sağlayan Two Point Campus, çok sevilen bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Aklınızdaki üniversite yerleşkesini kurmak, onu geliştirmek ve yönetmek artık sizin elinizde.


2. Captain of Industry


Madencilik yapmak ve ekibinizi hayatta tutmak bu oyunun en temel noktası. Captain of Industry içerisinde fabrikalar kurabilir, yeni teknolojiler keşfedebilir yahut ticaret yapabilirsiniz. Sanayi bölümünde kelam söyleyen bir dev haline gelmek için saatlerinizi harcamanız gerekebilir!


3. Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters


Sıra tabanlı taktiksel oynanış denilince akla gelen isimlerden birisi olan Warhammer kozmosu, Daemonhunters ile karşımıza çıkıyor. Sinematik bir anlatım ile bezenmiş imal içerisinde iblis avcılarını denetim edecek ve galaksiye yayılmış bir veba salgınını temizlemek için uğraşacaksınız.


4. Iron Order 1919


Pek keşfedilememiş olan Iron Order 1919, oyunculara alternatif bir 1919 senaryosu sunuyor. Uzun periyodik oynanışıyla göz kamaştıran imal, beraberinde online olarak da oynanabiliyor.


5. Leave No One Behind: Ia Drang


Leave No One Behind: Ia Drang
, gerçek vakitli strateji yeriyle ön plana çıkıyor. 1965’te yaşanan Vietnam Savaşı esnasında Amerika Birleşik Devletleri ile Vietnam Ordusu içinde geçen bir dizi savaşı oynama talihiniz olacak.


6. Total War: WARHAMMER III


Warhammer üçlemesinin son oyunu nihayet bu sene karşımıza çıktı. Kaos Diyarına adım atmak isteyen herkesi bekleyen Total War: WARHAMMER III, birinci çıktığı vakit içinderda fazlaca satanlar listesine bile girmişti. çabucak hemen 9 aylık bir oyun bulunmasına karşın anlık oyuncu sayısı ile rekorlar kırmaya devam ediyor.


7. Dune: Spice Wars


Dune: Spice Wars
, Northgard’ın geliştiricilerinden 4X gerçek vakitli bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Dune evreninden esinlenerek yapılan oyunda güçlü çöl gezegeni olan Arrakis’e barış ve huzuru getirmek için çabalayacaksınız!


8. Farthest Frontier


Klasik bir kent kur-yönet oyunu olan Farthest Frontier, köyünüzün hayatta kalması için çaba vereceğiniz ve ticaret yapıp öbür kentler ile savaşabileceğiniz bir oyun.


9. Land of the Vikings


Türk oyun firması Laps Games tarafınca geliştirilen ve çabucak hemen yeni çıkış yapmış olan Land of the Vikings, kent kurmayı Viking teması ile birleştiren yerli bir imal olarak karşımıza çıkıyor. Şu an erken erişimde olan oyun, ileriki devirlerde Türkçe lisan dayanağına de kavuşacak.


10. The Wandering Village


Devasa bir yaratığın sırtında kent kurmaya çalıştığımız The Wandering Village, post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmayı temel alıyor. Koloniniz ile ilgilenirken bir yandan da sırtında barındığınız yaratık ile irtibat kurmaya çalışıyorsunuz.