SON DAKİKA HABERİ: PKK’ya “Kış Kartalı” harekatı

Samuag

New member
Son dakika haberi! Ulusal Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye kuzeyinde teröristler tarafınca üs olarak kullanılan Derik, Sincar ve Karacak bölgelerindeki terör yuvalarına karşı “Kış Kartalı” hava harekatı icra edildiğini deklare etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, PKK/KCK/YPG ve öteki terörist ögeleri etkisiz hale getirerek Irak ve Suriye kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör hücumlarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak için hava harekatı icra edildiği bildirildi.

Açıklamada, “Birleşmiş Milletler Antlaşmasının 51’inci unsurundan doğan legal müdafaa hakları doğrultusunda, Irak ve Suriye Kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafınca üs olarak kullanılan Derik, Sincar ve Karacak bölgelerindeki terör yuvalarına karşı “Kış Kartalı” hava harekâtı icra edilmiştir” denildi.

“TÜM UÇAKLARIMIZ EMNİYETLE ÜSLERİNE DÖNDÜ”

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kış Kartalı harekatında, ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ilişkin barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ve kelamda karargah ve eğitim kampları amaç alınmıştır. Harekatın planlama ve icrasında, sivil halkın can ve mal güvenliği ile etrafın korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir. Büyük oranda yerli ve ulusal mühimmat kullanılan harekat daha sonrası tüm uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüştür. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafınca ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle gayrete en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”

Öte yandan Ulusal Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından harekata ait açıklama öncesinde “Teröristlerin inleri başlarına yıkılıyor” paylaşımında bulundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI BAĞLANTI LİDERİ ALTUN’DAN “KIŞ KARTALI” PAYLAŞIMI

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Türkiye’nin terörü kaynağında kurutma stratejisinin, hudut güvenliğine, toprak bütünlüğüne ve ulusal birliğe büyük katkılar sunduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çerçevesini çizdiği bu stratejinin global barışa da hizmet ettiğini belirtti.

Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ulusal Savunma Bakanlığının toplumsal medya hesabından yaptığı “Teröristlerin inleri başlarına yıkılıyor” başlıklı açıklamasını alıntılayarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör yuvalarına karşı başlatmış olduğu “Kış Kartalı” hava harekatına ait değerlendirmede bulundu.

Fahrettin Altun, paylaşımında şunları kaydetti:

“Terörü kaynağında kurutma stratejimiz, hudut güvenliğimize, toprak bütünlüğümüze ve ulusal birliğimize büyük katkılar sunmuştur. Cumhurbaşkanımızın çerçevesini çizdiği bu strateji global barışa da hizmet etmektedir. Milletlerarası topluluk bu stratejimize daha fazla takviye vermelidir.”