Sitede köpek besleyen aileye palalı atak: 5 gözaltı

Samuag

New member
Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde, argümana nazaran, bir müddetdir ailesiyle site ortasındaki sokak köpeklerini besleyen Hilal Oktay Başaslan ile bu durumdan rahatsız olan site sakinleri içinde tartışma çıktı.

bir süre evvel de isimleri bilinmeyen komşuları, Başaslan’ın üzerine 6’ncı kattan cam attı. Yaşanan tartışmalar daha sonrası taraflar, birbirlerinden şikayetçi oldu.

Başaslan ailesi ve komşular içinde dün akşam da tıpkı husustan bir daha tartışma çıktı. Arbedeye dönüşen hadisede şüpheliler, ellerinde pala ve elektroşok ile aileye saldırdı.

BAYANIN VE KIZININ BEDENLERİNDE KESİKLER OLUŞTU, EŞİNİN BURNU KIRILDI

Akın anı Hilal Oktay Başaslan tarafınca cep telefonu kamerası ile kaydedildi. İmajlarda; Başaslan’ın eşinin yerde tekmelendiği, 1 kişinin palanın karşıtıyla vurduğu, saldırganın elinde palayı sallayarak koştuğu anlar yer aldı.

İmajda ayrıyeten birinin ”Polise haber verdik” demesi üzerine şüphelinin küfrettiği duyuldu. Taarruz kararı Hilal Oktay Başaslan ve kızının bedenlerinde kesikler oluşurken, eşinin ise burnu kırıldı. Başaslan ailesi, saldırganlardan şikayetçi oldu.

”ÖLMEMİZ Mİ LAZIM?”

Hilal Oktay Başaslan, taarruzdan imajları toplumsal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Geçtiğimiz hafta kuzenlerimle baktığım köpeklere elektroşok aygıtıyla saldıran, bana 6’ncı kattan cam fırlatan caniler, bu defa eşime, kızıma ve bana balkondan silahla ateş edip akabinde aşağıya inip pala, sopa ve silah ile saldırdı. Eşimde kırık, bende, kızımda kesikler mevcut. Aleni bir biçimde palanın aksisi ile eşimin başına vuruyor. 2 kişi eşime saldırıyor, 1 tanesi 12 yaşındaki kızımı sıkıştırıyor.

Ben kızıma koşarken, bir palalı da benim boğazıma koyuyor palayı ‘Seni burada keserim’ diyor, hepsinin imgeleri mevcut. Bu manzarada birileri ‘Polis çağırdık’ diyor, onlar polise de küfredecek kadar cesurlar. Polislerin yanında da tehdit devam etti. Ayrıyeten biz bu saate kadar hastanelerde, ifadelerdeyken onlar tabire bile gdolayılmedi çabucak hemen. Ölmemiz mi lazım.”

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Mehmet Ali ve Hilal Oktay Başaslan çiftine saldıran 5 kişi, polis takımlarınca gözaltına alındı. Şüpheliler sözleri alınmak üzere polis merkezine gdolayıldü.