SektorelEgitim.com, eğitim programıyla iş dünyasına yetişmiş çalışan yetiştiriyor

Ethereum

New member
Dünya genelinde yaşanan ekonomik, politik ve teknolojik gelişmelerle birlikte iş dünyasının dinamikleri daima değişirken, yöneticilerin çalışanlardan beklentileri de tıpkı oranda artıyor.

Yoğun rekabet ortamında bir adım öne çıkmak ve işlerindeki verimliliği artırmak isteyen yöneticiler, şirket yahut kurumlarında nitelikli çalışanlar istihdam etmek istiyor. Lokal pazarlardaki vasıflı eleman açığını kapatmak için hareket geçen SektorelEgitim.com ise Avrupa Birliği (AB) mevzuatıyla uyumlu eğitim programıyla farklı dalların gereksinimine uygun yetişmiş çalışanlar yetiştirmeyi hedefliyor.

İş dünyasındaki ağır rekabet ortamıyla bir arada gereksinimlerin daima değişmesinin yöneticilerin beklentilerine istikamet verdiğini ve nitelikli çalışanların kıymetinin gün geçtikçe kritik hale geldiğini söyleyen SektorelEgitim.com Sorumlu Müdürü Sena Kayıkcı, mevzuyu şu sözlerle kıymetlendirdi:

“değişen teknolojinin daima olarak iş dünyasının dinamiklerini değiştirmesi, tüketici ve müşteriler tarafınca benimsenen yeni alışkanlıklar, şirketlerin çalışma modellerine istikamet verdiği üzere kurum ortasında çeviklik ve verimlilik olgularının yer edinmesine de kapı aralıyor. Hem üretim birebir vakitte operasyonel süreçlerini güçlendirmek isteyen yöneticiler ise vasıflı ve alanında uzman bireyler arıyor. Biz de farklı kesimlerde faaliyet gösterecek nitelikli çalışanlar yetiştirmek için profesyonel eğitmenlerimizle bir arada uygulamalı programlar hazırladık.”

İŞ DÜNYASINA YETİŞMİŞ ÇALIŞANLAR YETİŞTİRECEKLER

7 Kasım’da başlayacak eğitim programlarıyla birlikte nitelikli işgücü açığını kapatmanın yanı sıra şirketlerin hizmetlerine paha katacaklarını belirten SektorelEgitim.com Sorumlu Müdürü Sena Kayıkcı, programlarına dair şu ayrıntıları paylaştı: “Eğitimlerimizi kimya, kozmetik, boya, lojistik, güç ve inşaat üzere biroldukca farklı bölüme yönelik geliştirdik. Tüm programlarımızı esnek, şimdiki ve küresel trendlere uygun bir halde hazırladık. Şirketindeki uzman konumuna aday olacak kadar uzman bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için ise birinci adımı 4 Ekim saat 10:00’da başlayacak Kimyasal Kıymetlendirme Uzmanlığı (KDU) eğitimiyle attık.”

KİMYASAL KIYMETLENDİRME UZMANLIĞI İÇİN EVVEL EĞİTİM, daha sonra İMTİHAN ŞARTI

KDU İmtihanı Uygulamalı Eğitimi’nin imtihan öncesi hazırlık programı olduğunu aktaran Sena Kayıkcı, “Kimyasal üretim yapan şirketlerde çalışarak insan sıhhatine ve etrafa ziyanlı unsur ve şartı tespit eden uzmanların işe başlamaları için Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yeterlilik evrakı almaları kaide. İki kademeden oluşan bu sürecin birinci kısmını Bakanlık tarafınca yetkilendirilmiş kurumların verdiği eğitimi tamamlayarak iştirak sertifikası almak oluştururken, başka kısmında ise Bakanlığın imtihanını muvaffakiyetle tamamlamak yer alıyor” tabirlerini kullandı.

KDU OLMAK İSTEYENLERE İMTİHAN ÖNCESI 1 GÜNLÜK EĞİTİM

Kimyasal kıymetlendirme uzmanı olmak için adayların imtihanda 70 ve üzeri puan almaları gerektiğinin altını çizen SektorelEgitim.com Sorumlu Müdürü Sena Kayıkcı, “KDU İmtihanı için yapacağımız uygulamalı eğitim, 1 günlük hızlandırılmış bir programa tekabül ediyor. Eğitimimiz, KDU imtihanlarında çıkabilecek sorulara profesyonellerin hakikat ve süratli karşılık verebilmelerini sağlayacak örnekleri içeriyor”

TEKNOLOJİ, NİTELİKLİ ÇALIŞAN ALGISINI DEĞİŞTİRİYOR

Günümüzde, nitelikli çalışanların takım çalışmasına yatkın, liderlik edebilen, yaratıcı, yeniliklere açık şahıslar olarak tanımlandığının altını çizen Sena Kayıkcı, “Teknoloji sırf iş dünyasının çalışma şartlarını değiştirmiyor, hem de tüketici ve müşterilerin beklentilerini de belirliyor. Bu noktada çalışanların günün trendlerine ahenk sağlayabilecek ve tahlil geliştirebilecek kadar yeniliğe açık olmaları gerekiyor. Biz de SektorelEgitim.com olarak eğitim programlarımızla, ortasında olduğu sistemi geliştiren ve sorun çözme yeteneğine sahip şahıslar yetiştirmeyi misyon edindik. 7 Kasım’da başlayacak eğitim programımızla, her türlü sistem ve pratiklerle entegre çalışabilecek bireylerin iş dünyasına kazandırılmasında katkıda bulunuyoruz” biçiminde konuştu.