SAS Holding önünde bir daha aksiyon: ‘Tosuncuk’ üzere kaçmadan yakalayın

Samuag

New member
SAS Holding önünde 15 Haziran günü şirket yöneticisi Sibel Koçan başından vurulup öldürülerek, ortasında 3 milyon 300 bin lira bulunan çantanın gasp edilmesinin akabinde bir daha şirket yöneticisi olan eski eşi Süleyman Aydın da Ataşehir’deki bir rezidansın 32’nci katındaki dairesinden atlayarak tıpkı gün hayatına son verdi.

Olayın akabinde holding ile ilgili saadet zinciri argümanlarında bulunulurken şirkete yatırım yaptığını argüman eden bireyler yatırdıkları paraları geri alamadıklarını belirterek savcılığa kabahat duyurusunda bulundu.

Yaklaşık 100 kişi geçtiğimiz haftanın akabinde bugün bir daha SAS Holding bir ortaya gelerek ikinci sefer hareket yaptı.

HEPİMİZİ BU BATAKLIĞA SÜRÜKLEDİLER

Küme ismine konuşan Hazar Doğulu, “Bizi hoş teşviklerle şu biçimde kazanıyoruz, yüzde 10 komite veriyoruz diye kandırıp büsbütün hepsi akraba bağına bağlı olarak hepimizi buraya davet ettiler. Bizi kandırdılar. Hepimizi bu bataklığa sürüklediler. Bugün ortalıkta hiç kimse yok” dedi.

Ülkedeki tüm başsavcılıklara seslendiğini belirten Doğulu, cürüm duyurularının kabul edilmesini talep etti.

Doğulu şöyleki devam etti: “13 bin 105 mağdur var. Ben burada yalnızca 13 bin 105 kişinin sesi değilim. Bugün 84 milyon vatandaşımızın tekrar bu biçimde bataklıklara sürüklenmesine Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz müsaade etmesin lütfen. Sayın SAS Holding varisleri, avukatları niye 45 gündür 13 bin 105 kişinin karşısına geçip rastgele bir açıklama yapmıyorsunuz? Burada mağdur olan vatandaşların niye mağduriyetini gidermiyorsunuz”

ÇOCUKLARIMIN AİLEMİN UMUDUNU ÇALDINIZ

7 şirket yöneticisine soru soran Doğulu, “Siz bugün niye biz de sizin üzereyiz gibi saçma sapan kurguların ardına saklanıyorsunuz? Madem siz vaktinde kelam sahibiydiniz, lüks araçlarla 5 milyonluk, 10 milyonluk araçları buraya teşvik etmeye çalışıyordunuz sizler. Çocuklarımın umudunu, ailemin umudunu çaldınız. Buraya gelen gelemeyen her insanın umudunu çaldınız” tabirlerini kullandı.

Doğulu akrabası Mehmet İldem’in de kendisini dolandırdığını söz etti. Sibel Koçan’ın cenazesinde şirket yöneticilerinin kendilerine ‘İstanbul’a gidin şirket devam edecek. Biz devam edeceğiz’ dediklerini öne süren Doğulu, İstanbul’a geldikten daha sonra şirket yöneticilerinin kendileriyle görüşmediğini belirtti.

TOSUNCUK ÜZERE GİTMEDEN YAKALAYIN

Devlet büyüklerine seslenen İdris Öztürk de “Bu adamlar kaçmadan, bu adamlar ‘Tosuncuk’ üzere gitmeden yakalayacaksınız bugün yakalayın. Yarın öbür gün bu adamlar yurtdışına çıktığı vakit sizin bizim için yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Bu adamlar Türkiye’deyken bu adamları alın. Bizler, ailemin, arkadaşlarımın, memleketten gönderdikleri parayı yatırdık” tabirlerini kullandı.
 
Üst