Samuray kılıçlı vahşetin detayları ortaya çıktı

Samuag

New member
İstanbul Ataşehir’de tanımadığı Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz, “Tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme” hatasından tutuklandı.

27 yaşındaki cani, savcılık tabirinde cinayeti tüm detaylarıyla anlattı.

Cinayet öncesi kılıcı çantaya koyarak aşağı indiğini söyleyen Boz, “İnmedilk evvel başımda kolay olduğunu düşünerek, bir bayan şahsı bıçaklamayı düşündüm” dedi.

Boz, “Sitenin önündeki kaldırımda bir müddet yürüdüm, bayan bir şahsın gelmesini bekledim. sonrasındasında bir bayan şahsın kaldırımda yürüdüğünü gördüm, bu bayanın gerisinden yürüdüm” diye konuştu.

Kılıçla Başak Cengiz’e 4-5 kere vurduğunu söyleyen katil zanlısı, tabirine şöyleki devam etti:

“Bayan şahıs yere düştü ve birkaç kere ses geldi. Ne söylemiş olduğini hatırlamıyorum. yenidendan süratlice koşarak elimde kılıcım ile birlikte ikametime gittim. İkametime girince kılıcım kanlı olduğum için banyoda yıkadım. Yarım saat daha sonra polis memurları geldi.”

İNTERNETTEN ALMIŞ

Cinayette kullandığı samuray kılıcını internetten satın aldığını belirten boz, meskeninde yapılan aramada ele geçirilen öteki kılıç ve bıçaklar için şunları söylemiş oldu:

“Daha evvelinde bende bıçaklara karşılık az bir merak vardı. Birkaç tane alınca aldığım bıçakların dandik olduğunu görür görmez uygun bıçak alana kadar birfazlaca sefer bıçak aldım.”

“UYUŞTURUCU TEDAVİSİ GÖRDÜM”

Savcılığın sorusu üzerine Boz, 18 yaşında uyuşturucu kullandığı için tedavi gördüğünü 5 yıl evvel de bir daha uyuşturucu niçiniyle 17 gün bir hastanede yatılı tedavi gördüğünü belirtti.

Zanlının ayrıyeten sözünde 3 yıldır tek başına yaşadığını ve babasından aldığı para ile geçimini sağladığını söylemiş oldu. Annesi ile babasının 5 yıl evvel boşandığını belirten zanlı, babasının Kazakistan asıllı öbür bir bayanla evlendiği bilgisini de verdi.

AKIL SIHHATİ YERİNDE DEĞİL ARGÜMANI

Boz’un avukat olan annesi Ayşe Nejla Yomralıoğlu da hakimlikte oğlunun 14 yaşından beri ruhsal tedavi gördüğünü öne sürerek nezaret altında tedavisinin yapılmasını talep etti.

Verilen ilaçları sistemli kullandıramadıklarını kaydeden Yomralıoğlu, şu biçimde devam etti:

“Son 2-3 yıldır tedaviyi reddediyor ve benimle görüşmemektedir. Istırapların arttığını, akıl sıhhatinin yerinde olmadığını ben de gözlemledim. Bu sebeple müşahede altına alınmasını ve tedavisinin yapılmasını talep ediyorum.”