Reklam takviyeli Xbox Game Pass aboneliği yolda olabilir

RAM

New member
Bilindiği üzere Netflix de dahil olmak üzere biroldukça abonelik platformu, günümüzde reklam takviyeli daha ucuz modellere yönelmeye başladı. Artık de benzeri bir atak Xbox Game Pass sistemi ile kullanıcıların beğenisini kazanan Microsoft‘tan gelebilir. Bugün ResetEra forumlarında, Microsoft’un reklam dayanaklı bir model araştırdığını ima eden değişik bir anket paylaştı.

Reklam dayanaklı Xbox Game Pass aboneliği yolda olabilir

Günümüzde Microsoft, Xbox Live Gold aboneliğini 10 dolar, Game Pass Ultimate aboneliğini ise ayda 15 dolarlık bir fiyatlandırma ile kullanıcılara sunuyor. Yeni ankette 3 euro’luk fiyat etiketi ile listenen reklam takviyeli Game Pass aboneliği ise, Microsoft’un hayli daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilir. Çünkü şirketin rakibi Sony, en ucuz PlayStation Plus planını 10 dolarlık fiyat ile kullanıcılara sunuyor.

Ankete bakıldığında reklam takviyeli modelin Game Pass için planlanan aile paylaşımı paketi ile karşılaştırıldığını görüyoruz. Ayrıyeten bu yeni abonelik, çevrimiçi ve fazlaca oyunculu oyun desteğiyle çok sade duruyor.

Geçtiğimiz ağustos ayında Microsoft, Game Pass hizmeti için aile paylaşımı özelliğini test etmeye başladı. Ankette ise 22 euroluk bir fiyat ile listelenen bu plan, Game Pass özelliklerine en çok beş hesabın erişimi paylaşmasına imkan tanıyacak. Lakin Microsoft cephesinden çabucak hemen resmi bir fiyat bilgisi paylaşılmadı.