Prof. Dr. İzzet Özgenç daha evvel özür dilediği ‘OHAL’ çıkışını yenidenladı

Professional

New member
Döviz kurundaki sert yükselişle Türk Lirası’nda yaşanan büyük paha kaybının akabinde, AK Parti’ye ceza kanunlarının hazırlanmasında öncülük eden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sık sık görüşlerine başvurduğu bilinen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi Prof. Dr. İzzet Özgenç, daha evvel Twitter hesabından .

‘OLAĞANÜSTÜ HAL KAÇINILMAZ OLABİLİR’

Özgenç, “fevkalade hal kaçınılmaz olabilir” çıkışını bir defa daha lisana getirdi. Özgenç, twitter paylaşımda, “Türkiye, ismi konmamış olsa bile, ağır ekonomik buhran sebebiyle olağanüstü hali yaşamaktadır. Süreç devam ederse, güvenlik sebebiyle olağanüstü hal kaçınılmaz olabilir. Vatandaş duyarlılığımla, sıkıntıyla ilgili olarak TBMM’ye Genel Görüşme çağrımı yine etme gereğini duyuyorum. olağanüstü hal teklifinde bulunulmuyor. İhmalin ve yapılan yanlışlarda ısrar edilmesinin olası neticelerina tasayla işaret ediliyor. En sıkıntı günlerde bile millet olarak tahlilin aranacağı yer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.” sözlerini kullandı.

Türkiye, adı konmamış olsa bile, ağır ekonomik bunalım sebebiyle olağanüstü hali yaşamaktadır. Süreç devam ederse, güvenlik sebebiyle olağanüstü hal kaçınılmaz olabilir. Vatandaş duyarlılığımla, sorunla ilgili olarak TBMM’ye Genel Görüşme çağrımı tekrar etme gereğini duyuyorum.

— İzzet Özgenç (@izzetoezgenc) February 9, 2022

telaffuzunda bulunan ve sonrasındasındasında özür dileyen Prof. Dr. İzzet Özgenç, ‘seçimlerin ertelenmesi’ çıkarımı yapılmasının yanlış olduğunu söylemişti.