Otellerde kar fırsatçılığı: 300 liradan 100 euroya

Samuag

New member
İstanbul’da karın en çok etkilediği ilçe Arnavutköy oldu. Çok sayıda araç caddelerde mahsur kaldı. Şoförler araçlarını terk edip otel ortaya başladı.

Mahsur kalanlar otel sahiplerinin kar yağışını fırsata çevirdiğini söylemiş oldu. Arnavutköy’de kimi otel sahiplerinin geceliği 300 lira ile 500 lira ortası olan odalara, bin liradan başlayıp 100 euroya kadar çıkan fiyat istedikleri argüman etti. Kalacak yer bulamayanlargeceyi mescitlerde geçirdi.

“OTEL SAHİPLERİNİN YAPTIKLARI FIRSATÇILIK”

Otel bulamayıp geceyi mescitte geçiren Fahrettin Özdemir, “Dün akşam arabayı çıkaramayacağımızı fark ettik ve otel aramaya başladık. Cadde üzerinde bir otele gittik. 100 euro istedi. Uçuk bir sayı olduğu için kabul etmedik. daha sonra biroldukca yeri aradık her taraf dolu olunca camiiye geldik. Dün saat 15.00’dan beri sokaklardayız. Otelciler şu anki durumdan yaralanmaya çalışıyorlar. Yaptıkları fırsatçılık. Bu otel sahiplerinde ne insanlık ne de vicdan kalmış. Beşerler yolda kalmış mağdurlar otelciler bu durumdan yaralanmak istiyorlar. Çok acı bir durum. beraberinde hiç bir tane kar küreme aracı çalışmıyor” dedi.

“BU KADAR DA OLMAZ Kİ”

Dün geceden beri otel aradığını fakat meblağların çok yüksek olduğunu söyleyen Mehmet Hamal, “Arnavutköy’de mahsur kaldık. Dün saat 15.00’den beri otel arıyorum. Otellerin kim bin lira kimi ise bin 500 lira fiyat söylemiş oldu. Geceliği en çok 300 lira olacak otellere bin 500 lira fiyat söylemiş olduler. Bu kadar da olmaz ki. Bir gün kar yağdı beşerler mahsur kaldı diye bu biçimde bir artış olmaz. Biz de mecbur mescide geldik. Geceyi camiide geçirdik” diye konuştu.

Dün saat 14.00’da beri Arnavutköy’de mahsur kaldığını belirten Sultan Songur ise, “Havalimanından geldik. Toplu taşıma kullanıyordum lakin araç durunca evvel hastaneye sığındık. Lakin hastane baya soğuktu ve kalacak yer yoktu. Biz de mescide geldik. Cami hayli kalabalık şu an” diye konuştu. Otel bulmadığı için açık bir lokantaya sığındığını söyleyen Bayram Öztürk ise “Taksiyle Arnavutköy’e yolcu getirdim. Saat dün 14.00’de geri buradayım mahsur kaldım. Hiç kimse yolları açmadı. Ben de taksiyi yolun ortasına park ettim. Otel aradım bulamadım. Açık bir lokanta vardı oraya geldim” dedi.