Onu ailem ve arkadaşlarımla nasıl tanıştırabilirim?

Leila

Global Mod
Global Mod
Hayat dostunuz olacak kişiyi aileniz ve yakın etrafınız ile tanıştırdığınız o birinci görüşme, beraberliğinizi bir daha sonraki adıma taşımak için önemli kararlar aldığınızın en değerli göstergesi. Ömrünüzü birlikte geçirmeyi planladığınız kişinin yakın etrafınızla birinci tanışma anını kusursuz ve samimi kılmak için hangi püf noktalara dikkat etmeniz gerektiğini Hawaya, sizler için derledi:Bağınızın geleceğinden eminseniz, Onu ailenize tanıştırmak için gerçek vakit gelmiş demektir. Buluşmaya vaktinde gitmek ve ufak da olsa bir ikram götürmek üzere hepimizin bildiği birinci akla gelen nezaket kurallarının ötesinde, birinci tanışma gününde bakın nelere dikkat etmeniz gerekiyor. Evlilik odaklı önemli ilgi arayanları bir ortaya getiren uygulama Hawaya’dan, aile ve arkadaşlarınızla gerçekleşecek birinci buluşmanın başarılı geçmesi için işte birtakım ipuçları.

Aile ile birinci görüşme nasıl olmalı?

Kimi aileler için çocuklarının sevgilisi ile tanışmak doğal ve kolay bir müsabaka olsa da klasik yapıdaki aileler için çocuklarının potansiyel eşi ile tanışmak son derece önemli ve kıymetli bir bahistir. Sizin için ülkü olduğunu düşündüğünüz kişinin, ailenizle uyumlu olup olmayacağından emin değilseniz, ailenizin bir arada olduğunu kişi hakkındaki fikirlerini ne kadar erken duyarsanız, o kadar uygun olacaktır. Bu niçinle onunla yüzyüze tanışmadan evvel onun hakkında ailenize bilgi vermek, Hawaya üzere uygulamalardaki “şahit” özelliğini kullanarak, ailenizden güvendiğiniz kişi ilginizin sohbet kademelerine dahil etmek, birinci görüşmek öncesi buzların kırılmasına yardımcı olacaktır.

Ailesi ile görüşmeye gittiğimde nelere dikkat etmeliyim?

Samimi ve içten olun fakat sonları aşmayın:
Aile yanındayken potansiyel eşinize hissinizi göstermek istiyorsanız, bunu birinci toplantıda daha dikkatli bir biçimde yapmalısınız. Yapmacık ve doğal olmayan davranışlar yalnızca partneriniz değil, ailesi tarafınca hissedilir. Fakat samimiyet hudutlarını da aşmamanız gerekir. Aksi durumda potansiyel eşinizin ailesi tarafınca yanlış anlaşılabilirsiniz.

Ufak jestler yapın: Klasikleşmiş çiçek, çikolata üzere armağanlar yerine onlara kıymet verdiğinizi göstermek için şahsi zevkleri üzerine öncesinden ipuçları elde ederek onların geleneklerine yahut alışkanlıklarına uygun armağanlar vermek, potansiyel eş adayı olarak puan kazanmanızı sağlar.

Arkadaşlarımla tanıştırırken nelere dikkat etmeliyim?

Aile ile birinci buluşmanın tatlı telaşı kadar olmasa da, gerçek kişiyi yakın arkadaş etrafınıza dahil etme sonucu bağlantınızın heyecanlı adımlarından biridir. Aklınızdan geçen “Arkadaşlarım ile anlaşabilecek mi?” “Seçimimi bana uygun bulacaklar mı?” “Konuşacak ortak noktaları var mı?” üzere soru işaretlerinin ortadan kalkmasına imkan sağlar.

Tasa ve kararsızlığınız var ise, tekrar düşünün

Arkadaş etrafı ile tanıştırırken rahat olun. Telaş ve kararsızlık karşınızdakiler tarafınca çarçabuk hissedilecek ve karşı tarafa da yansıyacaktır. Bu niçinle nitekim emin olmadan onu arkadaşlarınızla tanıştırmayın. Fakat şunu da unutmayın ki, toplumsal etraf içerisinde potansiyel eşinizi fazlaca daha âlâ tanıma fırsatı yakalarsınız. Bu niçinle bırakın, hayat bildiği üzere aksın…

Doğal olun ve onu da rahatlatın

Olduğunuz üzere görünmekten çekinmeyin ve doğal davranın. Ülkü eşinize yabancı bir ortamda olmadığını hatırlatmanız onu rahatlatacak ve inançta hissetmesine yardımcı olacaktır.

Ortamın epey resmi olmamasına dikkat edin

Birinci tanıştırma tertibini küçük bir doğum günü daveti, samimi bir yemek planı, parkta bir piknik üzere rahat ve epey da resmi olmayan ortamlarda yapmaya itina gösterin. Buluşma noktasına karar verirken hayat dostunuz olacak kişinin rahat edeceği bir lokasyonu tercih etmeniz onun kendisini daha düzgün hissetmesini sağlayacaktır.

Potansiyel hayat arkadaşımı ne vakit bulacağım?

Aile ve arkadaşlarla birinci buluşma tecrübesini yaşayabilmek için öncesinde hayalinizdeki hayat dostunuzı bulmuş olmanız gerekiyor. Hawaya Küresel Marka Yöneticisi Ezgi Ceren Işık, aileniz ile önemli ve uzun soluklu düşündüğünüz hayat dostunuzı tanıştırmanın onun başkalarından farklı olduğunun vurgulanması için atacağınız en kıymetli adım olduğunu savunuyor. Hal bu biçimde olunca geriye yalnızca hakikat kişiyi bulduğunuzdan emin olmak kalıyor! Pekala onu nasıl bulacaksınız?

Online arkadaşlık uygulamalarına talep hayli

Dünyada 4 milyondan fazla evlilik yolunda ilerlemek isteyen bekara hizmet veren Hawaya üzere online arkadaşlık uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Muteber bir ortamda tanışma imkanı sunan ve kendi tercihlerini belirleyerek emin adımlarla ilerlemek isteyen bekarlar için geliştirilen Hawaya uygulamasının gelişmiş filtreleme modu ile gelecekteki ülkü eşinizi tercihlerinize göre belirleyebilir ve bu biçimdece ömrünüzün aşkını bulma talihinizi arttırabilirsiniz. Hawaya, Selfie Doğrulama özelliği yardımıyla uygulamadaki tüm kullanıcıları gerçek kullanıcılar oluşturuyor. Gerçek bir ilgiyi lakin gerçek bir kişi ile kurabiliriz değil mi?