Ömer Çelik’ten CHP’ye Sedef Kabaş yansısı

Samuag

New member
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile kahvaltıda bir ortaya geldi.

Buluşma daha sonrası açıklamalarda bulunmak üzere parti sözcüsü Ömer Çelik kameralar karşısına geçti.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Hizmet siyasetinin gücü devam etmektedir. Türkiye’nin terörle gayreti devam etmektedir. Çeşitli terör baskılarıyla yoluyla vatandaşlarımızın üzerinde kurulan hegemonya yıkılmıştır. Hava kuvvetlerimiz ‘Kış Kartalı’ hareketıyla terör örgütlerinin çeşitli yapılarını darmadağın etti. Bugün de Eren Kış-18 operasyonları başlatıldı.

Kardeş devletlerin topraklarına bir müdahale değildir. Büsbütün hem ülkemizi tehdit eden tıpkı vakitte onların topraklarında asla bulunmaması gereken terör örgütlerine yönelik bir harekettir.

RUSYA-UKRAYNA TANSİYONU

Cumhurbaşkanımız yarın Ukrayna’ya ziyaret gerçekleştirecek. Hem Türkiye Ukrayna bağlantılarının 30. yılı tıpkı vakitte Rusya -Ukrayna bağlantıları kapsamında ziyaret büyük kıymet taşıyor. Türkiye krizin aşılmasında istisnai bir role sahip.

Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın hem Rusya’yla yakın ilgileri olması tıpkı vakitte Putin ile yıllardır yakın alakalarının olması açısından yarınki ziyaret epey değerli olacaktır. Cumhurbaşkanımızın Ukrayna ziyareti bu tansiyonun yumuşaması ismine değerli bir adımdır.

ERMENİSTAN İLE MÜNASEBETLER

Ermenistan’da olağanlaşma adımlarını sıkı bir biçimde takip ediyoruz. Artık Ermenistan’la Türkiye içinde uçuşlar başlıyor. Türkiye bir barış devleti olduğunu ortaya koymuştur. Türkiye barış misyonunu korumaktan hiç vazgeçmedi. Diasporanın Türkiye-Ermenistan bağlantılarını zehirleyen, Batı demokrasilerini zehirlemeye çalışan eforu Türkiye tarafınca kuvvetli bir gayretle karşılık gördü.

CHP’NİN SEDEŞ KABAŞ’A ZİYARETİ

Cumhurbaşkanımıza yapılan asla kabul edilmeyecek hakaretler için CHP deseydi ki, “Evet biz muhalifiz lakin kimse kimseye hakaret etmemelidir” işte bunu deseydi kendilerini ayrıştıracaklardı. Ancak muhalefeti siyasi argümanlarla yapmak içinde büyük açık var. Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret telaffuzunu beslemek nefret siyasetidir. CHP hakaret telaffuzuna karşı tutum geliştirmedi.

Çabucak her sıkıntıda, tutarsızlığın giderek büyüdüğünü görüyoruz. Tezkere sıkıntısında gördük. CHP tezkereye karşı çıktı. Muhalefetin öteki ögeleri öteki açıklamalarda bulundu. Kendi içerisinde tutarlılık oluşturamamış, yalnızca o muhalefet ittifakı içerisinde çekişmede bulunuyorlar.”