Muharrem İnce: Cumhurbaşkanı aday adayıyım

Samuag

New member
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen kurultayın açılış konuşmasını yaptı.

İnce, Türkiye’de kutuplaşma tertibi olduğunu savunarak, “İki taraf da birbirine düşman gözüyle bakıyor. Biz Türkiye’deki bu kutuplaşma siyasetine son vereceğiz. İktidar din sömürüsü üzerinden ‘Ben gidersem felaket olur’ diyor. Muhalefet ‘Bana oy vermezsen AKP gelir, endişe siyaseti gelir’. Biz bu endişe siyasetini yok edeceğiz. Muhalefet partisi genel liderine ‘Yaklaşma çocuğuma’ diyor bir anne. Yanlıştır, muhalefet genel liderine yapılan. Ben AK Parti’li olsaydım şayet sarfiyat bulurdum onu ‘tekrar muhalefet partisinin genel liderine bu biçimde yanlış işler yapma’ derdim ancak Sayın Cumhurbaşkanı’nın bildirisi okunuyor İstanbul’da; ana muhalefet partisinin genel lideri sırtını dönüyor. Sen de yanlışsın, dönmemelisin. Lokal seçimler öncesinde bir belediye liderine ‘Pontus’ göndermesi yapıyor; bu da yanlıştır. Fatih Sultan Mehmet’e benzetmek de yanlıştır” dedi.

”KÜRT PROBLEMİNİ ÇÖZECEĞİZ”

Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin iktidara gelmesi halinde yapacaklarını anlatarak, “Memleket Partisi iktidarında Esad ile anlaşıp Şam’a büyükelçi atayacağız. Türkiye’dekileri geri göndereceğiz. Türkiye tarlada ucuz rafta değerli modelini bırakacak. Şu anda tarım bakanlığı ithalat ofisi üzere. AKP hiç bir vakit tarımı stratejik bir dal olarak görmedi. Memura, eserlere yapılan artırımlara bakın bir de gümrüğe yapılan artırımlara bakın. AKP periyodunda eğitim, okullar parayla kitaplar parasız. hiç bir çocuğumuzu istemediği okula göndermeyeceğiz. ‘En düzgün okul en yakın okuldur’ mantığıyla hareket ederek, eğitimin önündeki bütün manileri kaldıracağız. Kürt meselesini biz çözeceğiz. Biz imparatorluk kalıntılı bir ülkeyiz. Hepimiz bir milletin kesimiyiz. Kürt problemini polisiye önlemlerle değil demokrasi ile özgürlüklerle çözeceğiz. Üniversal kuralları uygulayarak çözeceğiz. Memleket Partisi iktidarında hukuk devleti olmadan iktisat yönetilemez” diye konuştu.

”SEÇİM BOYASINI GERİ GETİRECEĞİZ”

Muharrem İnce, terörün her türlüsünü kınayan bir siyasi parti olduklarına dikkat çekerek, “Sandık güvenliği sistemi kuracağız. Memleket Partisi iktidarında seçim boyasını geri getireceğiz. Kamuda mülakat ve sadakat yerine liyakat nizamını kesinlikle kuracağız. Engellerimizin önündeki bütün manileri çabucak kaldıracağız. Devleti yönetenler olarak israf etmeme konusunda tüm topluma örnek olacağız. Eğitimi, sıhhati, tarımı, gıdayı, piyasanın insafına bırakmayacağız. Şeffaf, hesap veren ve soran bir kamu idaresi kuracağız. Milletin kontrolünden, TBMM kontrolünden ve TBMM ismine kontrol yapan Sayıştay kontrolünden ve medya kontrolünden kaçmayacağız. Memleket Partisi hesaplarını kim denetlemek istiyorsa açığız, kurultay daha sonrasında hesaplarımızı açıklayacağız. Özgürce sanat yapmanın önünü açacağız. 7 milyon konut var Türkiye’de risk taşıyan. Hepsini yenileyeceğiz. Siyasetin sporu şekillendirmesine müsaade vermeyeceğiz. Kararname ile yapacağımız birinci işimiz çocuk bezinde KDV’yi kaldıracağız. Tam bağımsız Türkiye kuracağız ve başaracağız” dedi.